Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,45 zł , zmiana od tamtej pory: -6,09%

Re: Bankrut?? (Dług netto / EBITDA)

Zgłoś do moderatora
@Stara Babo, jest logiczne wytłumaczenie z pozoru nielogicznej sytuacji. To zachowanie kontroli nad akcjami w sytuacji wychodzenia np. jednego członka Zarządu z akcji i to w okresie bezpardonowej zmowy cenowej na rynku płyty wiórowej.
@StaraBabo, rozumiem, że pamiętałaś o karze nałożonej przez Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumenta za tę zmowę. Inne osoby być może pamiętają, jak perfidnie usiłowano zablokować budowę fabryki płyty wiórowej w Suwałkach, czyli tego elementu produkcji, który decyduje o niezależności, skali produkcji i rentowności produkcji.
W tak krytycznym momencie utrzymanie kontroli nad akcjami było i jest kluczowe, aby do Rady Nadzorczej nie włączył się przedstawiciel wrogiej konkurencji zajmującej się zmowami cenowymi. Niestety sporo takie operacje kosztują. Niedawno podobny skup zaliczał CD Projekt, który otwarcie mówił o ryzyku wrogiego przejęcia.
Nie wykluczam też dalszej walki na wyniszczenie, gdzie wrogi konkurent skupuje pakiety akcji aby nimi pogrążać rynek i doprowadzać do negatywnych wskaźników bilansowych z różnic kursowych skup / wartość akcji. Niektórzy konkurenci finansowo są znacznie więksi i stać ich, jak widać po zmowie cenowej i blokowaniu fabryki, na różne gangsterskie zachowania w Polsce. Na szczęście jest coś takiego, jak kody LEI i KNF, który wreszcie coś tam działa. W grze o zmowę cenową to FORTE było poszkodowane i instytucje kontrolne znajdujące się w Polsce to zauważyły.
 
Dlatego, Ty piszesz sarkastycznie o Zarządzie, a ja widzę w tym pozornym szaleństwie, długoterminową strategię ochrony interesów właścicieli firmy, czyli każdego akcjonariusza. Chociaż przyznam Ci, że dzisiaj straty bieżące są obezwładniające i mnie też martwią. Niemniej jestem przekonany, że finalnie to niektórzy konkurenci zostaną złapani z ręką w naczyniu. Przypadek zmowy cenowej chyba jeszcze niektórych niczego nie nauczył.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FORTE 3,46% 23,90 2023-01-31 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.