Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,00 zł , zmiana od tamtej pory: -4,40%

Re: Bankrut?? (Dług netto / EBITDA)

Zgłoś do moderatora
@dami, bardzo słusznie prawisz.
Tylko istnieje coś takiego, jak możliwość odroczenia płatności przez kilka miesięcy, prawda? Wg Zarządu Indie mają pozytywnie wpływać na zyski już od 2019 roku, co może oznaczać, że problem ma charakter wyłącznie chwilowy, o ile w ogóle problem jest istotny. Bo jak na razie to nadal mamy zyski, a nie straty, a w dodatku wzrost obrotów. A spadki kursu są dlatego, że ów zyski są mniejsze od spodziewanych. Nie zapominaj też o bardzo słabej złotówce, co przy 80% produkcji na eksport poprawia sytuację FORTE.

W innym wątku "do Zarządu" napisałeś, że "Reklama upustowa to początek tragedii", a potem rozwinąłeś wątek. I o ile Twoja obserwacja na temat tzw benefitu marki jest słuszna, to już teza wyrażona na początku nie. Bo skala upustu jest konsekwencją oszczędności na pozyskaniu własnej płyty wiórowej a nie kupowanej od zewnętrznych dostawców z ich wysoką marżą.
To kwestia czasu, kiedy FORTE pokaże siłę słonia w związku z niezależnością surowcową. W raporcie przyznali się, że jeszcze tego w pełni nie widać. Faktycznie fabrykę płyty uruchomili w ostatnim momencie. Mogą powalczyć o poszerzenie rynku.

Ja jestem spokojny, chociaż żal, że aż tak mocno spadło. Przyjdzie poczekać rok na odrobienie części strat. Ale warto pamiętać, że spadło tak mocno, m. in. dlatego, bo sporymi pakietami akcji sypał ex członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż mebli. Wcześniej, na dużo wyższych poziomach wysycił popyt na akcje. Teraz część z tych akcji uciekała ratując straty.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FORTE 3,46% 23,90 2023-01-31 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.