Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,88 zł , zmiana od tamtej pory: 32,19%

Re: Audyt w PGE

Zgłoś do moderatora
Kto i dlaczego sprzedawał elektrociepłownie które były dochodowe i należały do infrastruktury krytycznej. EDF przez lata czerpał zyski. W tym czasie nie przeznaczał kasy na modernizację i ochronę środowiska ponieważ to nie jest jego kraj i swoją kasę wolał wyprowadzić do Francji. PGE ma wpisane w swoim statucie dbanie o infrastrukturę energetyczną dlatego był (jest) zobowiązany do zakupu i zapewnienia ludziom ciepłej wody. Mogłoby się zdarzyć że francuzi z powodu braku rentowności domagaliby się dotacji od rządu lub chcieliby zamknąć biznes. Wtedy mieszkańcy pozostaliby bez ciepłej wody. Summa summarum inwestycja choć droga w sumie jest opłacalna.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE 1,27% 9,57 2026-01-29 09:12:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.