Widocznie jest zapotrzebowanie:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/stalowe-plany-rzadu-wiadomo-gdzie-ma-powstac-nowy-zaklad/2fhgrls
Wiceminister Marek Wesoły powiedział na początku marca, że zamknięcie na skutek konfliktu zbrojnego huty w Mariupolu w Ukrainie — jednego z głównych dostawców stali do Polski i części Europy — pokazuje, że należy zainwestować w branżę hutniczą. "Będziemy szukali tych dobry rozwiązań. Będziemy konsolidować ten rynek, nasze spółki hutnicze. (...) Przygotowujemy się do projektu budowy nowoczesnej stalowni opartej już o nowoczesne rozwiązania technologiczne" — mówił Marek Wesoły.
Jak podawały media, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach przedstawiciele branży hutniczej podkreślali konieczność pilnego zwiększenia zdolności produkcyjnych stali o 2,5–3 mln t. Zwrócono uwagę, że bieżąca produkcja osiąga bowiem taki sam poziom jak w połowie pierwszej dekady tego stulecia, podczas gdy zużycie stali zwiększyło się w tym samym czasie o ok. 80 proc.