Takie podsumowanie:
1. W sierpniu Spółka prowadziła zaawansowane rozmowy dotyczące procesu certyfikacji systemu Pregnabit w Rosji. Planowany termin uruchomienia procesu certyfikacji to IV kwartał 2019 r.
2. Kontynuowano rozmowy z potencjalnym Partnerem i Klientem w Bułgarii, w tym finalizowano uzgodnienia dotyczące modelu biznesowego oraz zastosowania systemu Pregnabit w opiece nad pacjentką ciężarną.
3. W sierpniu Partner Spółki z Nigerii - Health Cross Global Medical Solutions Company Limited - realizował działania mające na celu sprzedaż systemu Pregnabit do nigeryjskich szpitali.
4. Spółka realizowała również działania skierowane na rynek amerykański oraz prowadziła rozmowy z potencjalnymi dystrybutorami i partnerami na tym rynku. Dopracowano technologicznie urządzenie Pregnabit do wymogów rynku amerykańskiego oraz pomyślnie zakończono testy systemu w USA. Spółka przekazała urządzenia Pregnabit do lokalnych testów, które zostaną przeprowadzone przez potencjalnego dystrybutora, posiadającego duże doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań KTG do sektora szpitalnego w USA.
5. W sierpniu, po zakończonym pilotażu, Spółka zawarła z House-Med Sp.z.o.o (świadczącą usługi domowego pobrania krwi, a także innych usług pielęgniarskich i położniczych, pod marką “U Pacjenta”) umowę wynajmu 3 urządzeń wraz z abonamentami.
6. W sierpniu Spółka udostępniała na rynku polskim, w placówkach publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej, 57 urządzeń, z których 54 funkcjonowało w formule komercyjnej. Za pomocą systemu Pregnabit, przeprowadzono w sierpniu 392 badań, co stanowi rekordową miesięczną ilość badań od początku funkcjonowania systemu Pregnabit na rynku polskim. W sumie, od początku 2019, systemem Pregnabit wykonano 2.219 badań.