Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,88 zł , zmiana od tamtej pory: -12,70%

Pomału do przodu

Zgłoś do moderatora
Tymczasem rano P4, właściciel marki Play i Orange Polska ogłosiły, że przedłużają umowę o tzw. roamingu krajowym o kilka lat: do końca 2025 roku.
Na mocy tej umowy klienci Playa poza zasięgiem jego własnych nadajników będą mogli korzystać z sieci 2G, 3G i 4G Orange Polska. Jak mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, umowa nie obejmuje technologii 5G.
P4 zapłacić na rzecz Orange Polska 300 mln zł. To gwarantowany przychód, ponieważ formuła współpracy nie zmieniła się i nadal bazuje na modelu „take-or-pay". Polega on na tym, że nawet jeśli kontrahent nie kupuje usługi to i tak za nią płaci rodzaj odszkodowania.
Negocjacje umowy prowadzone były od połowy maja. Orange utajnił informację na ten temat w Komisji Nadzoru Finansowego, tłumacząc tę decyzję interesem firmy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ORANGEPL 0,74% 6,00 2022-05-20 17:00:00