Forum Jak grać na giełdzie? +Dodaj wątek

Podatek 19%

Zgłoś do moderatora
Witam mam pytanie, jak to jest z tym podatkiem 19%? Jest on tylko od zysków, czyli dodatniej różnicy między cena ze sprzedaży akcji a cena zakupu akcji? Jak płaci się ten podatek? Bank to odciaga czy coś sami płacimy?