Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,18 zł , zmiana od tamtej pory: 29,66%

Pierwszy znaczący konkret !

Zgłoś do moderatora
Takim jest zmiana nazwy i siedziby spółki. Skoro Pan Misiak tej uchwały nie zaskarżył do sądu (pogodził się z faktem, że znika nazwa stworzonej od podstaw przez niego firmy) to może jednak rzucane przez niego w stronę GI kłody mają charakter bardziej merytoryczny niż emocjonalny. Chcąc to udowodnić niech idzie za ciosem i teraz wypracuje kompromis z GI w kwestii dokapitalizowania spółki, czyli kompromis w sprawie emisji akcji. Jak do tej pory kilka prób zakończyło się niepowodzeniem, a spółka potrzebuje kapitału jak tlenu. Bez dodatkowego kapitału nie ma szans na poszerzenie działalności, w tym zdobywanie nowych klientów, czy udział w nowych dużych przetargach. Emisja miała wzmocnić kapitałowo spółkę o 100 mln zł, a to więcej niż cała dzisiejsza kapitalizacja. Dzisiaj porównując kapitały, nasza stara WSE jest malutkim odpowiednikiem pracuj.pl i z tego względu nie ma szans na osiąganie takiej kosmicznej marży, czy zysku ebidta, i to mimo porównywalnych przychodów.

Podsumowując, kolejny oczekiwany konkret to w końcu udana próba dokapitalizowania spółki, a następny to zakończenie sprzedaży Prochunam. Ewentualne nowe wezwanie ze strony GI to oczywiście kolejna podpucha na pozbycie się niecierpliwych. Wytrwali nie powinni na nie odpowiadać. Pozdr.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GIGROUP -1,91% 1,53 2022-05-20 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.