Temat delistingu wybrzmiewa też w Enerdze. Na razie górą są inwestorzy mniejszościowi, którzy wygrali w tej sprawie w sądzie. Ale piłka jest w grze. Zapytaliśmy dominującego akcjonariusza (Orlen), czy rozważa wykup pozostałych akcji i wycofanie Energi z giełdy.
– Zgodnie z deklaracjami będziemy dążyć do uporządkowania sytuacji w grupie Energa. Obecnie trwa analiza prawno-finansowa różnych scenariuszy – odpowiedział na nasze pytania Orlen.
https://www.parkiet.com/firmy/art41778801-gieldowe-batalie-inwestorow
cytując GG ...Miniony rok był dla nas czasem intensywnych działań na rzecz sprawiedliwości i uczciwego traktowania akcjonariuszy Energi i Orlenu. W 2024 roku udało się m.in.:
Nawiązać dialog z nowym zarządem Orlenu i doprowadzić do zobowiązania do rozwiązania problemów akcjonariuszy;
link poniżej
https://przeciwnaduzyciom.pl/wesprzyj-walke-o-uczciwe-dywidendy-przekaz-15-podatku/