Witam wszystkich
Jestem troche zielony w tematyce giełdy, jednak nurtuje mnie pewna rzecz. Jak to sie dzieje, że w 90% przypadków kurs z otwarcia sesji jest mniejszy od maxa z danego dnia czy miesiąca sesji? Teoretycznie mozna zawsze kupować na starcie na początku dnia lub miesiąca akcje z 90% pewnością, że max danego dnia sesyjnego czy miesiąca sesyjnego będzie wyższy od kursu otwarcia. Czemu tak sie dzieje?