Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,06 zł , zmiana od tamtej pory: 8,70%

Nowy tydzień notowań BBI.:)

Zgłoś do moderatora
I nic nowego się nie wydarzy, kurs będzie spadał, jak przez ostatnie 17 tygodni, spekuła będzie akcje zbierać, spłoszona i sfrustrowana drobnica będzie akcjami sypać.
W tym tygodniu zobaczymy, może nawet dziś, czwórke z przodu. Jeszcze niedawno tandeciarze na forum zapierali się, że nie spadnie poniżej 6-ciu, potem poniżej 5-ciu złotych. Dzis prawdopodobnie spadnie do 4,xx, a w nieodległej perspektywie zobaczymy 3 złote na liczniku, I co z tego, że stanie się to na mikrowolumenach, ale się stanie. A wszystko po to, żeby sprzedać akcje kupowane w I półroczu tego roku, wszystko po to, żeby zniecierpliwiona drobnica dołączyła do podaży, gdy spekuła już zrealizuje zyski i będzie miała za co akcje kupować po 2-3 złote. A potem znowu będziemy mieli wzrost kursu, choć nie przypuszczam, żeby byl tak znaczący, jak ten zapoczątkowany w IV kwartale 2020 roku i zakończony w w sieprniu tego roku. Dlaczego tak uważam? Dlatego, że ci, którzy uwierzyli w forumowe i fałszywe zapowiedzi gigantycznych zysków, na dodatek podzielonych łaskawie przez prezesa między akcjonariuszy, przekonaja się już niebawem, że żadnej dywidendy nie będzie, ale będą nowe obligacje, które wykluczają wypłatę zysków. Poza tym może się okazać, że np.nie dojdzie do zamiany kamienicy kina Wars na PS i prezes będzie musiał wspaniałomyślnie darować spółce Serenus (jej właścieielami są brat prezesa, ojciec hr. Tyszkiewicza i delfin Szczepański). Wspaniałomyślność prezesa Skotnickiego nie zna przecież granic, gdy chodzi o umiłowanego brata i członków rodzin członków zarządu BBI, tym bardziej jeśli płacą za to akcjonariusze, a nie on sam. Przypomnę, że projekt ten liczy już kilkanaście lat, wierzytelności wobec spóki Serenus rosną i rosną, a końca tej mitręgi nie widać. Już obecnie zobowiązania spółki Serenus wielokrotnie przekraczają wartość kamienicy kina Wares, na której ustanowiono hipotekę. Kamienica jest warta ok. 9 mln złotych, a zobowiązanie wobec BBI, po uprzednim umorzeniu > 3 mln złotych, wynosza blisko 30 mln złotych.
Projekt RT będzie trwał latami i nie spodziewam się, żeby zakończył sie sprzedażą wszystkich apartamentów przed 2035 rokiem. Projekt Złota trwa już 14 lat, a do sprzedania zostało ok. 10% apartamentów. Projekt Koneser trwa lat 16, do tej pory nie został sprzedany i nie wykluczam, ze za rok nadal będzie w aktywach BBI. Prezesowi i kumplom się nie śpieszy, wszak co rok przytulają miliony złotych (bezpośrednio i pośrednio) z kasy spółki, kurs spada, więc jest możłiwość taniego kupowana akcji od akcjonariuszy, co się przecież dzieje, a ostatnie pakietówki mogły odbyć sie z udziałem prezesa i kumpli. Dowiemy sie o tym niebawem? Kto akcje sprzedał? Prawdopodobnie p. Radziwiłł. To raczej negatywna informacja i podejrzewam, że pogłębi ona spadki kursu. Kto na tym skorzysta? Kupujący akcje za przysłowiowe grosze? A kto te akcje kupi? Ha, ha!
Te zuchwałe plany mogą zostać pokrzyżowane, jeśli okazałoby się, że pojawi się nowy, znaczacy akcjonariusz, który przerwie eldorado członków zarządu i ich nieudolne rządy, wygna ich z komfortowych i oczywiście bardzo drogich biur na ulice w największy deszcz w samych tylko kalesonach:). Ten scenariusz jest wielce prawdopodobne, wszak w ostatnich latach obróciło się ponad 92% kapitału, a nie ujawnił się do tej pory żaden nowy gracz, choć w arkuszu zleceć dominowały i dominuja od lat po stronie K pojedyńcze zlecenia. . Akcje te można było kupić średnio znacznie poniżej nominału, więc przejęcie kontroli na 20-30% akcji nie byłoby zbyt kosztowne wobec wartości (likwidacyjnej) akcji ok. 21 złotych. Tyle, w mojej ocenie, może dostać akcjonariusz, jeśli zamiast kontynuować projekty RT i PS, nowy zarząd sprzedałby je, spłaciłby wszystkie zobowiązania, spółkę zamknał, wcześniej wypłacając resztę pieniędzy akcjonariuszom. Przy tej okazji, robiąc wielką przysługę akcjonariuszom, zarobiłby kilkaset procent od zaiwestowanych ok. 10 mln złotych. Taka perspektywa jest wielkim zagrożeniem dla obecnego zarzadu i dlatego, tak spekuluję, zawiązali oni porozumienie w celu zwiększenia zaangażowania w akcje BBI do min. 20%.
Do tej pory nieudolne rzady prezesa Skotnickiego i kumpli nie spotykały się z dezaprobatą funduszy, ale teraz mogą się spotkać, ponieważ sprzedaż akcji przez p. Radziwiłła może być oceniania jako utrata zaufania do prezesa. Czy fundusze dojdą do tego samego przekonania, że z nieudolnych rządów prezesa będzie jeszcze większa bieda i sprzedaż akcji nie będzie nigdy możliwa, a za kilkanaście lat okaże sie, że nie ma pieniedzy, nie ma nowych projektów, a są jedynie długi? Na tej biedzie wzbogacą się wyłącznie cżzonkowie zarzadu, którzy co roku doją spółke na miliony złotych. Czy fundusze mają w takim scenariuszu mozliwość sprzedaż akcji, na przykład po 5 złotych za sztukę? W mojej ocenie nie mają. Jedynie pojawienie się nowego akcjonariusza z pakietem ok. 5% lub więcej akcji pozwoli zmienić radykalnie sytuacje i wyjście z tej fatalnej inwestycji, być może nawet z nominalnym zyskiem. W innym wypadku kurs akcji będzie dołował, i za rok czy dwa zobaczymy już grosze na liczniku. Taki scenariusz przewiduję. W przypadku pojawienia się nowego akcjonariusza, dojdzie w mojej ocenie do sekretnego sojuszu między nim, a funduszami, a po zwołaniu Walnego, do głosowania na zmianami w RN, a w koneskwencji do zmiany zarządu. Potem, na kolejny Walnym, dojdzie do przegłosowania uchwały o likwidacji spółki i za np. dwa lata BBI już nie będzie na GPW.
Takie spekulacje są, w mojej ocenie, powodem powołania do życia porozumienia akcjonariuszy i deklaracji zakupu min. ok. 600 akcji przez członków zarządu. Do tej pory rzadzili równie niepodzielnie jak nieudolnie spółką mając, jak się okazuje wraz delfinem Szczepanskim, nieco ponad 14 % akcji, i gdyby chcieli zwiekszać zaangażowanie, mogli to robić w latach 2019-2020 kupując akcje za połowe tego akcje, co pokazuje dziś kurs akcji. Wtedy mogli, ale nie kupowali, dziś deklarują kupno akcji, choć teoretycznie nie muszą, skoro do tej pory mogli rządzić mając ok. 14% akcji. To właśnie strach przed utratą lukratywnych posad oraz innych możliwości dojenia spółki, spowodował, w mojej ocenie, ich decyzję o kupowaniu akcji i zwiększenia zaangażowania do min., 20% w kapitale..
Dzis spodziewam się spadków kursu.
Taka jest moja spekulacja.:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV -1,08% 5,50 2026-06-26 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.