Forum Giełda +Dodaj wątek

nowe wiadomości

Zgłoś do moderatora
04.03. Warszawa (PAP) - Telestrada spodziewa się poprawy wyników finansowych w 2010 roku i liczy, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosną przynajmniej o 15 proc., po tym jak w 2009 roku wyniosły według szacunków ok. 18,5 mln zł. Prognozy finansowe na 2010 rok spółka chce podać w marcu - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes Jacek Lichota.

"Na pewno w tym roku wyniki będą lepsze, bo to już widzimy od pierwszych miesięcy roku. Po pierwsze nieco spadły nam koszty, a po drugie po słabym 2009 roku w naszej spółce Infotel widzimy już, że od stycznia ta spółka jest w pełni rentowna. W 2009 roku mieliśmy tam stratę netto rzędu 30 tys. zł, a wygląda na to, że ta spółka wypracuje kilkaset tys. zł zysku netto w tym roku i już samo to poprawi nam wyniki" - powiedział PAP Lichota.

"Oprócz tego widzimy też wzrost organiczny (...) Co do tego jaki może być zysk skonsolidowany w 2010 roku, to w marcu podamy prognozę wyników, bo mamy już szacunki po styczniu, za chwilę będziemy też widzieli wyniki lutego i to nam da jasny obraz co do poziomu zyskowności. Spodziewamy się, że przychody wzrosną o minimum 15 proc. w tym roku" - dodał.

Według wstępnych szacunków skonsolidowany zysk netto wyniósł w 2009 roku ok. 1,32 mln zł, a przychody 18,5 mln zł. Na poziomie zysku EBITDA było to ponad 1,6 mln zł.

Prezes podtrzymał też plany Telestrady przejścia z NewConnect na rynek główny giełdy w 2010 roku i zaznaczył, że spółka zrobi to natychmiast jak spełni wymogi kapitalizacji.

"Z przejściem na giełdę wstrzymuje nas głównie kapitalizacja i w momencie gdy ją osiągniemy, to pierwsze co będziemy robić to kierować prospekt do KNF i starać się o przejście" - powiedział Lichota.

Próg wymaganej kapitalizacji dla spółek chcących wejść na giełdę wynosi 10 mln euro. Obecnie kapitalizacja Telestrady, której kapitał dzieli się na 2,1 mln akcji, wynosi ok. 10 mln zł.

Prezes dodał, że przejście na rynek główny nie będzie się wiązało z emisją akcji, ponieważ spółka ma na swoich kontach wystarczającą ilość gotówki potrzebną na rozwój organiczny czy na mniejsze akwizycje.

Emisja byłaby rozważana dopiero w momencie większej akwizycji, której na razie nie widać na horyzoncie.

"Chwilowo nie potrzebujemy emisji, bo mamy obecnie sporo gotówki na rozwój organiczny i po zbyciu naszej nieruchomości to będzie ok. 4 mln zł na kontach" - powiedział Lichota.

"W przypadku przejęć, jeżeli nadarzy się coś ciekawego to zawsze będzie rozważana emisja, bo jeśli nie starczy nam gotówki, to będziemy próbowali płacić akcjami albo zrobić emisję i płacić gotówką z emisji. Jednak to jest kwestia tego, czy będziemy mieli taki podmiot w zasięgu, a w tej chwili nie mamy tak dużego podmiotu w zasięgu" - dodał.

"Obecnie przyglądamy się różnym podmiotom, ale ewentualne ich kupno nie będzie wymagało od nas emisji akcji i stać nas na nie, w sensie gotówkowym" - powiedział również.

Prezes poinformował, że w 2010 roku grupa liczy na wzrost liczby klientów o ok. 10 tys. do 30 tys.

"W 2009 roku zrestrukturyzowaliśmy Multimo, a w 2010 roku już widać, że te działania, które podjęliśmy w 2009 roku już się sprawdzają i widzimy wzrost liczby pozyskiwanych umów. Jest szansa, że będziemy pozyskiwać mniej więcej tysiąc umów miesięcznie" - powiedział Lichota.

"Sądzimy, że łącznie pozyskamy ok. 10 tys. klientów w grupie organicznie, a jeśli zdarzą się jakieś potencjalne firmy do przejęcia, to będziemy to bardzo silnie rozważać, ponieważ mamy sporo gotówki w kasie. Na koniec roku spodziewamy się ok. 30 tys. klientów w grupie pozyskanych organicznie" - dodał.

Telestrada jest operatorem telekomunikacyjnym, działającym na rynku usług biznesowych i domowych od 2003 roku. Firma zapewnia pełen zestaw usług pierwotnych - przeniesienie abonamentu telefonicznego z TP SA bez zmiany numeru, dostęp do Internetu w technologii aDSL, tańsze połączenia telefoniczne.

Obecnie w skład grupy Telestrady notowanej na rynku NewConnect, obsługującej głównie ruch głosowy, wchodzą też spółki: Multimo, świadcząca usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii aDSL w oparciu o linie telefoniczne należące do TPSA oraz Infotel Service, która obsługuje hurtowy ruch telekomunikacyjny.

Barbara Woźniak (PAP)

bas/ jtt/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TELESTR 3,25% 12,70 2020-03-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.