Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2 175,00 zł , zmiana od tamtej pory: 2,25%

Nowa możliwość składania zleceń

Szanowni Konkursowicze,
ponieważ kilka razy przydarzyło się skasowanie konkursowych postów na forum bankiera, a innym razem ich znaczne opóźnienia czasowe dajemy, DLA CHĘTNYCH, możliwość alternatywnego sposobu składania zleceń: specjalny formularz Google.
Ma on dużo zalet ale też jedną dość istotną wadę.
Zalety:
- sygnatura czasowa zlecenia określona jest z dokładnością sekundową, największe opóźnienie czasowe zaobserwowane podczas testowania to 3 sek; opóźnienie związane jest zapewne z obciążeniem serwerów Google i jakością łącza, na szybkim łączu opóźnienie to zwykle 1 sek;
- zlecenie jest "natychmiast" (*) widoczne w dedykowanej zakładce arkusza Google (tabelki konkursu);  
- zlecenie nie może zniknąć - w dotychczasowych testach nigdy się to nie wydarzyło;
Wada:
- formularz jest dostępny dla wszystkich znających do niego link, nie wymaga logowania (identyfikacji) dlatego też lepiej linku nie publikować na forum aby nie narazić się na spam oraz "fałszywki uczestników konkursu"; tabelka (read only) może być publikowana bez żadnych konsekwencji.

Ewentualne złe skutki tej wady można ograniczyć, ale wymusza to "mocno" skomplikowany sposób dystrybucji linku do formularza zlecenia, który daje jednak 100% pewność identyfikacji uczestnika oraz ograniczenie spamu. Oto ten sposób:
1. Należy wysłać mail na adres amikip.bankier@gmail.com zawierający nick uczestnika na forum konkursowym.
2. Ponieważ z dowolnego adresu można wysłać maila zawierającego nick dowolnego uczestnika to wysłanie maila musi być potwierdzone na forum zalogowanego uczestnika postem o treści:
"wysłałem prośbę o formularz z adresu" p..........o@   (p - pierwsza litera adresu, o - ostatnia litera adresu przed @ i żadnych więcej liter z kropkami w środku aby adres pozostał anonimowy - przepraszam za drobiazgowość).

Może Wam się wydawać, że przesadzamy z zabezpieczeniami, ale ... pierwsza wersja formularza miała być ogólnodostępna, a jej wyniki do wglądu tylko dla jury... no i potem zaczęliśmy analizować możliwe tego efekty i reakcje uczestników...

Dlatego też jest jeszcze ostatni poziom zabezpieczenia - każdy uczestnik będzie miał identyfikator znany tylko jemu (no i jury) i tylko zlecenia zaczynające się od prawidłowej sekwencji nick.ID (nazwa uczestnika, kropka, identyfikator pisane "ciurkiem" bez spacji) będą widoczne w zakładce zleceń i odbywa się to całkowicie automatycznie, bez ingerencji administratora - a widoczne dane osobowe będą oczywiście ograniczone tylko do nicka bez ID.

Na pierwszy rzut oka może to się wydawać bardzo skomplikowanie ale, wierzcie, po pierwszej pomyślnej próbie naprawdę jest łatwiejsze niż na forum. Poniżej jest link do arkusza, w którym robione były końcowe testy błędów i czasów reakcji (z różnymi nickami) - każdy może tam zajrzeć. Jeżeli ktoś ma ochotę sprawdzić jak to działa w wersji testowej czekamy na zgłoszenie mailem wg reguł jak wyżej. Od poniedziałku będzie nowy formularz i zakładka zleceń w tabelce konkursu.

link

Jest to arkusz testowy ale właśnie taki pojawi się jako pierwsza zakładka tabelki konkursu i tam składane zlecenia będą widoczne - pewnie wcześniej niż w bankierze.

PODSUMOWUJĄC:
- zlecenia przez formularz są bliskie "realowi" (ja będę je teraz składał tylko w takiej formie, potem mogę to powtórzyć na forum, ale ważny będzie oczywiście wcześniejszy stempel czasowy);
- zlecenia przez formularz są wygodne - wystarczy zakładka do formularza w przeglądarce, wcześniej można wpisać dane osobowe (nick.ID), a nawet zarys zlecenia i w odpowiedniej chwili ewentualnie skorygować i nacisnąć klawisz PRZEŚLIJ - jest to bliskie mojemu działaniu w realu;
- zlecenia przez formularz są bezpieczne (przynajmniej starałem się) ale w związku z tym trzeba pamiętać, że każda literówka w kombinacji NICK.ID od jakiej MUSI rozpoczynać się zlecenie (wielkość liter jest istotna) skutkuje ODRZUCENIEM tego zlecenia - tak jak jest to w realu w przypadku nie zapewnienia środków na realizację zlecenia; 
- zlecenia przez formularz będą działać nawet wtedy gdy nie działa forum bankiera, pod warunkiem, że działa Internet i Google.

Zatem czekam na chętnych - bardzo łatwo założyć konto nick.bankier@gmail.com i nadal być anonimowym, szczególnie liczę na dr_wiga i yntelygenta, których spotkały "nieprzyjemności" bo głównie dla nich poświęciłem parę chwil żeby ten formularz przygotować i przetestować. Do końca czerwca mamy czas aby to testować, szczególnie sytuacje nietypowe, a potem ewentualnie uruchomić oficjalnie w drugim półroczu.  

(*) na koniec wyjaśnienie gwiazdki małą czcionką przy "natychmiast" - tak było zawsze za wyjątkiem niedzieli 10 czerwca rano - wtedy zlecenie pojawiało się w arkuszu nawet po 5 minutach mając jednak stempel czasowy dobry - tu było maksymalne opóźnienie 3 sek. i jedyne wytłumaczenie jakie znajduję to pojawienie się na Google-doodle gry w rzucanie krasnalami ogrodowymi (też grałem - mój rekord 116 m).

PozdrawiAM -

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FW20 -0,80% 2 224,00 2021-06-11 17:04:54
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.