Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  655,00 zł , zmiana od tamtej pory: -9,77%

no to 5 melonow na m-c i ..

Zgłoś do moderatora
dalej można zachować monopol. W sumie cena nie wielka;-)

Trochę szkoda tylko tych pozytywnych przepływów, które spółka wygenerowała na przełomie dekady. Lwia cześć poszła w kluby fitness. Zwrot na tym kapitale mizerny nawet uwzględniając potencjalny offset kosztowy.

Benefit w w tym czasie nie poczynił istotnych postępów ani technologicznych ani produktowych aby potencjalną konkurencję ogrywać na zasadach fair - play oferując nieustannie coraz większą wartość klientom końcowym.

Konkurencja sobie wejdzie tylnymi drzwiami - pytanie teraz kogo lepiej wpuścić? PZU czy Medicover?
I jedni i drudzy mają sporą bazę klientów B2B i na razie traktują ten rynek jako dodatek dywersyfikacyjny do swojego portfolio. To tylko kwestia czasu kiedy Klienci zaczną się orientować, że można mieć to samo, być może nawet taniej, a nawet więcej i do tego w jednym miejscu. Coś czego Benefitowi od lat brakuje (tego plus jaj do tego aby zmienić ten przestarzały model biznesowy i zaoferować w końcu coś fajnego ).

Kiedyś była tutaj fajna marża na sprzedaży, dobra dynamika wzrostu, stabilny wynik netto. A później? Później spółka zainwestowała setki milionów w super mega technologicznie zaawansowane parki przenoszenia żelastwa z miejsca na miejsce a jaki tego rezultat każdy widzi w wynikach finansowych.

wake up call is more than neededTreści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BENEFIT -4,68% 591,00 2022-01-20 17:00:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.