Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,15 zł , zmiana od tamtej pory: 100,87%
Gdy czyta się posty z ostatniego czasu to w głowie nie miesie się brak elementarnej wiedzy w zakresie wartosci akcji. Wartość nominala, księgowa, emisyjna i rynkowa to cztery różne wartości. Wartosć nominalna zostaje ustalona w sttucie spółki z chwilą jej powstania najniższa jej wartość to 10 groszy w przypadku Nanogrup to 1 zł i ta wartosć się nie zmieni w momencie nowej emisji sprzedaż akcji jest rozksiegowana w następujący sposób każda okcja w kwocie 1 zł powiększa kapitał zakładowy natomiast różnica pomiedzy wartością nominalną a emisyjną idzie na kapitał rezerwowy, który może być przeznaczony np na pokrycie strat z lat ubigłych W przypadku Nanogrup cena elisyjna nie powinna być mniejsza niz 2-5 zł aby odpowiednio zasilić kapitał rezerwowy. Natomiast wartość ksiekowa akcji to wartośc majątku przypadająca na jedna akcje czyli w dużym uproszczeniu 20 mln zł aktywa / ilośc akcji 16,7 mlm co daje ok 1,2 zł . Wartość rynkowa natomiast to obeca cena akcji na giełdzie . Cena emisyjna ustalana jest przez RN najczeciej przy uwzględnieniu ceny emisyjnej która jest jakby kosztem 1 zł wartości ksiegowej czyli posiadanego majątku spółki oraz potencjału, a tu mamy 5 zaawansowanych projektów , dlatego cena emisyjna nie zostanie ustalą na poziomie 1 zł bo nic by z tego nie mieli a aby poprawić płynność finansową potrzebują ok 6-10 mln zł ponad wartosć nominalną czyli emisja powinna być na poziomie 3-4 zł. Prawdopodobnie wysoka cena emisji podejrzewam ze ok 5-6 zł w stosunku do ceny rynkowej była problemem w uzyskaniu zgody GPV na objecia akcji przez FIZAN co czytamy w uzasadnieniu z dnia 10.06. dlatego obecnie będzie to oferta publiczna jednak . Wcześniej jednak podadzą wyniki z kolejnej fazy przeszczepu organów / praca tylko przeszczepionej nerki z jednoczesym usunieciem zdrowej/ co powinno skorygować na plus wartość rynkową.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NANOGROUP 0,43% 2,31 2026-06-23 13:21:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.