Forum Giełda +Dodaj wątek
Analiza modelem DCF dała wycenę jednej akcji Megaronu na poziomie 48,83 zł, czyli o ponad 100 proc. więcej niż wynosi cena emisyjna. Analiza ta opiera się na dyskontowaniu wolnych przepływów gotówki dla firmy, czyli generowanych przez firmę przepływów gotówki, która może w kolejnych latach zostać przekazana wierzycielom i akcjonariuszom. Oprócz ustalenia wysokości wolnych przepływów gotówkowych w kolejnych latach prognozy niezbędne jest także ustalenie stopy dyskontowej, czyli przeciętnego kosztu finansowania. Na potrzeby przeprowadzonej analizy ustalono koszt kapitału dla Megaronu na poziomie 12,38%. Dla porównania obniżenie stopy dyskontowej o 2 p.p. do poziomu 10,38% dało by wycenę jednej akcji na poziomie 61,40 zł.
Więc dlaczego tak kiepsko sobie radzi po debiucie?Czyżby wszyscy grali na krótko kup i sprzedaj czy czekamy na wiosnę na przebudzenie branży budowlanej...?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MEGARON 0,00% 12,40 2022-01-11 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.