Forum Giełda +Dodaj wątek

Maliszewski nie oszukuj ludzi

Zgłoś do moderatora
Spółka z grupy rolniczej IMC, notowanej na GPW, wyemitowała obligacje denominowane w hrywnie na sumę 112 mln hrywien. Pieniądze pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na refinansowanie części zadłużenia, które zapada w czerwcu tego roku. Transakcje jest częścią strategii związanej z optymalizacją zadłużenia w 2014 r.

Burat-Agro, spółka zależna IMC wyemitowała na ukraińskim rynku obligacje serii B na sumę 72 mln UAH oraz serii C o wartości 40 mln UAH, zapadających odpowiednio 24 grudnia 2014 r. oraz 23 grudnia 2015 r. Pozyskane 112 mln hrywien zostało przeznaczone na refinansowanie emisji obligacji serii A o wartości 200 mln UAH. Pozostałą kwotę za papiery dłużne serii A spółka z grupy IMC ma spłacić 24 czerwca tego roku. Odsetki dla obligacji serii B i C są identyczne jak przy pierwszej emisji i wynoszą 14 proc.

Emisja obligacji serii B i C to część planu związana z optymalizacją biznesu IMC w 2014 r. - Aktywnie przystąpiliśmy do realizacji naszej strategii na 2014 r., która zakłada wzrost efektywności spółki. Pracujemy aktualnie nad optymalizacją zadłużenia, a także obniżeniem kosztów produkcji i kontrolą wydatków. W zakresie naszej działalności operacyjnej wszystkie projekty idą zgodnie z planem i na bieżąco realizujemy kontrakty na dostawy zboża. Obecnie przygotowujemy się do kampanii siewnej, a uprawy pszenicy ozimej znajdują się w dobrym stanie.Trendy na rynku są zgodne z naszymi przewidywaniami: cena kukurydzy rośnie oraz znacząco wzrosły ceny na mleko i ziemniaki. Dodatkowo, zwyżka kursu dolara do hrywny obserwowana w ostatnim czasie również pozytywnie wpływa na nasze wyniki finansowe, gdyż IMC jako zorientowana na eksport spółka ma 80 proc. przychodów powiązanych z dolarem - tłumaczy Alex Lissitsa, prezes IMC.

Powtarza export 80% a nie 60% sprzedają do hipermaketów-manipulancie
Zadłuzenie do EBIDTA poniżej 2,5 czyli bezpieczne

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMCOMPANY 1,89% 13,50 2019-12-06 17:01:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.