Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,60 zł , zmiana od tamtej pory: 331,94%

LSI Software - czy zarobię 100% ?

Przedstawiam na szybko zrobioną analizę fundamentalną LSI którą się kierowałem kupując jej akcja , analizę tą wcześniej przedstawiłem na forum Danksa (regularnie pokazuję tam ciekawe inwestycje fundamentalne).

Kolejną moją dzisiejszą inwestycją jest LSI Software S.A. spółka zajmuje się produkcją, sprzedażą i wdrażaniem autorskiego oprogramowania a zakupu dokonałem po 3,50.
Jest to inwestycja fundamentalna na okres minimum 4 miesiące (czyli do raportu za 4 kwartał) do nawet długiego terminu. Firma obecnie jest niedowartościowana a wynika to z faktu w 4 kwartale 2014 firma zrobiła jednorazowych odpisów i zawiązała rezerwy na 3,65 mln i przez to wykazała dużą stratę co sprawiło że  strata za cały 2014 rok wyniosła 1,3 mln. Przez stratę z 4 kwartału firma na razie nie jest w zainteresowaniu inwestorów gdyż wykazuje ujemny cena do zysk a to jest podstawa w wyszukiwaniu inwestycji czy podstawą inwestycji. W obecnym roku wyniki za 3 kwartały są  lepsze niż w 2014 , przychody są niewiele wyższe bo o 0,65 % ale za to zysk netto jest znacznie wyższy bo aż o 56% i wynosi 2,291 mln i jeżeli przyjmiemy że w 4 kw 2015 firma zarobi 1,2 mln (jest to realne gdyż jest to najlepszy kwartał dla firm informatycznych, gdyby nie odpisy w ubiegłym roku to taki byłby zysk) to wówczas zysk wyniesie 3,5 mln co przy obecnej kapitalizacji  12 mln da Cena do Zysk TYLKO 3,40, a C/WK to tylko 0,52 (co na firmę informatyczną jest bardzo nisko, większość ma ponad 1 ) a c/p wynosi niskie 0,6. Bilans firmy wygląda bardzo dobrze, aktywa obrotowe w wysokości 11,991 mln przekraczają aż o 4 mln zobowiązania i rezerwy (mają poniżej 2 mln kredytów, bardzo mało! ), ponadto firma pomimo zysku 2,3 mln wygenerowała aż 4,331 mln gotówki z działalności operacyjnej czyli o 2 mln więcej niż zarobiła. Firma jest z rynku głównego GPW a nie z nc co jest istotne jeśli chodzi o płynność akcji.

Aktualnie technicznie firma jest bez określonego trendu a patrząc na okres roku to jest trend umiarkowany spadkowy.
Posiłkując się narzędziami analitycznymi z portalu stockwatch.pl wszystkie wskaźniki C/WK, C/ZO C/P EV/EBIDTA EV/EBIT EV/Przychody wskazują na niedowartościowanie.

Ryzyk jest jak zawsze dużo ale podstawowe to ryzyko bessy na świecie oraz kolejne odpisy które mogliby zrobić a są możliwe w każdej firmie.

Moje obecne spółki w portfelu to : Eurocent, DTP, Eurotax, Stalexport, Tfone, vindexus i LSISoft.

Znam ryzyko inwestycji w przedstawione przeze mnie spółki i wiem że mogę stracić większość pieniędzy dlatego jeżeli ktoś z czytelników forum kupi omawiane przeze mnie akcje na podstawie mojego wpisu musi też mieć świadomość iż może stracić całość pieniędzy, sam powinien podjąć decyzję po uprzednim zapoznaniu się z wszystkimi raportami czy komunikatami tych firm a moja analiza nie jest i nie może być żadną rekomendacją do kupna tych akcji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
LSISOFT -2,20% 15,55 2019-12-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.