Od dłuższego czasu można zauważyć masę zleceń po 50 szt zarówno z lewej i prawej strony. Co ciekawe, gdy tylko po jakiejś transakcji kurs mocniej wzrasta lub maleje, odrazu wskakuje do arkusza 50 szt do sprzedaży lub kupna o 2 gr wyżej/niżej. Do tego masę ustawianych zleceń na S po 50 szt na wyższych poziomach i tak samo na K na niższych, jako czujki. Po co ktoś miałby to robić ? Moim zdaniem celem jest tutaj trzymanie kursu w odpowiednim przedziale przed emisją. Zbyt niski oznaczałby konieczność ustalenia niskiej ceny nowych akcji a zbyt wysoki wymagałby albo ceny emisyjnej sporo odbiegającej od kursu albo problemy ze znalezieniem chętnych. Taka moja teoria.