Ludzie toż od początku wiadomo że kryptowaluta to nic innego program lojalnościowy który napędza producentów krat graficznych i wyciąga pieniądze od naiwniaków. Każdy wie że krypto waluta to jednostka umowna czyli ktoś wymyślił coś co spodobało się dużej ilości spekulantów i zaczęli podbijać cenę. Skąd wartość 1kryptowaluty 20tyś ? Czyżby wytworzenie jej tyle kosztowało - nie dużo miej. Dlaczego np. 1euro nie jest warte 20tyś bo nie ma pokrycia w towarze. A w czym ma pokrycie kryptowaluta - w niczym ani dolarach ani złocie nie grozi jej inflacja a jedynie spekulanci którzy raz ustalają cena 1dol innym razem 1000dol a innym 20tyś dol żeby za chwile zbić cenę i odkupić taniej żeby sprzedać drożej. Czyli to nie waluta tylko towar a płacenie towarem nie nadającym się do niczego o niestabilnej wartości jest czym? Zbieraniem punktów za które nożna dostać raz tyle a innym razem miej. Identycznie jak na erconie tylko że naercoiny na razie nie ma wielu chętnych. A wszystko to kwestia czasu i pomysłowości ludzi jak zachęcić ludzi do operowania niczym czyli punktami kryptowalutą żetonami czy jak to zwał.