Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  20,40 zł , zmiana od tamtej pory: 65,20%

komentarz prezesa

Zgłoś do moderatora
Ciężko jest się cieszyć z wyników, gdy już wiemy, że kolejny kwartał jest kryzysowy. Jako jedna z niewielu linii lotniczych weszliśmy jednak w kryzys z zasobem gotówki, bez większego zadłużenia. Inne linie pracujące w segmencie B2C miały problem, bo ich model biznesowy polega na pozyskiwaniu gotówki ze sprzedaży biletów na przyszłość i w momencie nagłego zatrzymania zostają z długiem wobec pasażerów — mówi Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air.

Spółka wystąpiła o wsparcie z tarczy antyryzysowej PFR — liczy, że dzięki temu utrzyma lub umocni pozycję.

— W sześć miesięcy zbankrutowało kilku naszych konkurentów, z rynku europejskiego zniknęło ponad 200 samolotów, a wielu innych konkurentów nadal jest w niepewnej sytuacji i mogą być zmuszeni do poddania się lub przynajmniej redukcji zasobów — twierdzi Grzegorz Polaniecki.

Zapewnia, że spółka jest przygotowana na najgorszy scenariusz.

— Zawsze w kryzysie rośliśmy ponadprzeciętnie szybko, a w ciągu ostatnich 10 lat nie pamiętam, byśmy mieli dwa spokojne lata pod rząd — mówi szef Enter Air.
  • komentarz prezesa Autor: ~ar

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ENTER -1,75% 33,70 2021-10-18 17:00:00