Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,54 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Jak odzyskać kapitał z akcji

Zgłoś do moderatora
Witajcie,
wczoraj wysłałem emaila z prośbą o wpisanie mnie na listę wierzycieli w związku z dywidendą, interesuje mnie inna kwestia, o wile ważniejsza. W akcjach mamy przecież ulokowany kapitał, prawdziwe pieniądze, o których stanowiła wartość akcji, co z nimi. To większy majątek niż ułamek dywidendy. Jak myślicie czy proceduralnie z pominięciem prawa, można od tak ubić spółkę?
Co wówczas z naszymi akcjami na rachunku? Czy te pieniądze są realnie do odzyskania ( nie wiem, czy proces sądowy, lub ochronę akcjonariuszy. Czy jest prawo, które chroni akcjonariuszy posiadających akcje firmy, którą zamyka się decyzją polityczną?
Jak zatem należy dochodzić swoich praw, co należy zrobić by nie stracić zainwestowanych pieniędzy? Przecież to co zrobiono w tym konkretnym przypadku jest czystym aktem brudnej kradzieży.
Czy prawo jest bezprawiem w tym przypadku?. Proszę o wyjaśnienie mądrzejszych od siebie.Pozdrawiam
Piotr

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INTERAOLT -17,57% 11,54 2022-03-16 17:00:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.