Końcem roku Jakubas informował, iż kilka miliardów zainwestuje w spółki giełdowe i ma coś na oku - jakieś 2,3 spółki. Do tej pory cisza i ciekawość - w co zainwestuje???.
Trzeba przyznać, że na wchodzenie czas idealny (Ukraina, OFE) - do tej pory cisza.
Mnie ciekawi co kupi.
--Polimeks raczej nie (bo mówił, że to spółki, gdzie skarb Państwa nie ma udziałów - jednak czy na pewno? - Polimex może budować elektrownię atomową i na pewno musi istnieć i stać się mocny, co chyba się powoli dzieje),
--- budowanie dróg nie wejdzie, bo to już nie interes na przyszłość,
-- w przemysł chemiczny - może tak,
-- kolej? - może bo i tu kasa leży ogromna - tylko chyba spółek tanich i do restrukturyzacji brak,
--- w przemysł wydobywczy? - i tutaj się zastanawiam.......