Forum Giełda +Dodaj wątek

INWESTOR INFO

Zgłoś do moderatora
Raport EBI
typ raportu Raport bieżący
numer 14/2010
data dodania 2010-11-04 10:20:15
spółka Partex S.A.
Zagraniczny inwestor branżowy zainteresowany objęciem akcji Spółki
Zarząd Partex S.A. informuje, że w dniu 4 listopada 2010 r. został podpisany List Intencyjny pomiędzy Emitentem a Doellken Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (zwaną dalej Doellken), tj. spółką należącą do międzynarodowego koncernu SURTECO SE, światowego lidera wśród dostawców technologii powierzchniowych w zakresie ozdobnych folii i obrzeży opartych na wysokiej technologii. Przedmiotem Listu Intencyjnego jest zobowiązanie się stron do prowadzenia negocjacji zmierzających do uzgodnienia warunków objęcia akcji nowej emisji Spółki przez Doellken.

W oparciu o postanowienia przedmiotowego Listu Intencyjnego strony prowadzić będą negocjacje zmierzające do uzgodnienia warunków na jakich Doellken obejmie akcje w kapitale zakładowym Spółki reprezentujące nie mniej niż 5 proc. i nie więcej niż 20 proc. kapitału zakładowego Spółki. Przedmiotem negocjacji będą w szczególności: dokładna liczba i rodzaj akcji, termin objęcia akcji, cena emisyjna oraz sposób opłacenia ceny emisyjnej obejmowanych akcji. Negocjacje powinny zostać zakończone do 31 stycznia 2011 r.

Zdaniem Zarządu Partex S.A. cel inwestycji i strategiczne plany Doellken wobec Spółki są zbieżne z interesem Spółki, przy czym Doellken deklaruje wsparcie dla realizacji dotychczasowej strategii Spółki oraz dla realizacji jej planów rozwojowych.

W ocenie Zarządu Partex S.A. ewentualna inwestycja kapitałowa w Spółkę dokonana przez podmiot z grupy SURTECO SE znacząco wzmocni pozycję rynkową Partex S.A., a tym samym umożliwi skuteczniejsze budowanie rozpoznawalnej na polskim rynku marki, zwiększenie liczby dużych zamówień oraz inwestycje w rozwój nowych produktów. Zarząd Partex S.A. zwraca uwagę, iż Doellken jest obecnie jednym z większych dostawców Spółki, a dzięki dotychczasowej współpracy miał możliwość dokładnego zapoznania się z sytuacją, sposobem działania oraz szansami rozwojowymi Spółki. Zainteresowanie inwestycją wyrażone przez Doellken świadczy - w ocenie Zarządu Partex S.A. - o dokonaniu pozytywnej oceny przez potencjalnego inwestora sytuacji i perspektyw rozwoju Spółki. W ocenie Zarządu Partex S.A. jest to pozytywny sygnał dla rynku, a samej Spółce powinno zapewnić gwarancję szybszego rozwoju w związku ze wzrostem rozpoznawalności i wsparciem technologicznym.


Podstawa prawna:
§3 ust. 1 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".


Osoby reprezentujące spółkę:

* Artur Woźniak - Członek Zarządu

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PARTEX 0,00% 0,01 2013-05-08 02:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.