Forum Giełda +Dodaj wątek

Info o dotacji.

Zgłoś do moderatora
Bioton, Wasko, ZPUE: Milionowe dotacje dla firm z GPW 
DMK 03-11-2011, ostatnia aktualizacja 03-11-2011 02:20

Ponad 30 mln zł dofinansowania na projekty badawcze dostały od PARP w trzecim kwartale tego roku spółki z warszawskiego parkietu.

Jedną z największych dotacji zgarnął Bioton. 18 mln zł pójdzie na projekt związany z wytwarzaniem na skalę przemysłową nowej insuliny na bazie rekombinowanej insuliny ludzkiej. Wiadomo już także, że 4,1 mln zł przyznano spółce Wasko na opracowanie nowoczesnej platformy teleinformatycznej, a 2,6 mln zł – ZPUE na nowoczesne rozdzielnice energetyczne.

O dofinansowanie nie było łatwo, w kolejce ustawiło się 588 chętnych. Najczęściej dotowano projekty mniejszych spółek z branży elektrotechnika i informatyka. Choć np. Odlewnie Polskie dostały 1,7 mln zł na opracowanie nieznanej na krajowym rynku technologii wytapiania i obróbki cieplnej żeliwa odpornego na ścieranie.

Pieniądze trafiły też do spółek z NewConnect. 3,4 mln zł dostał Infosystems na zaprojektowanie i wdrożenie oprogramowania do produkcji opakowań, blisko 700 tys. zł dofinansowania przyznano IAI, a 330 tys. zł – Stanusch Technologies.
PARKIET

http://www.parkiet.com/artykul/7,1111968-Bioton--Wasko--ZPUE--Milionowe-dotacje-dla-firm--z-GPW--.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ODLEWNIE -0,56% 8,80 2023-11-28 14:34:11
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.