Policzmy ile Braster może zarobić na urządzeniu, liczę tylko juz zakontraktowane czyli 30 000 sztuk
Na stronie Brastera mamy kilka pakietów
1zl i 45 zł abonament przez 24miesiace
195 zł i 29 zł abonament na 24 miesiace
891 zł i bez abonamentu na urządzenie
Załóżmy ze
1 pakiet kupi ok 10 000 osob - 10 000 zł opłata wstępna + 450 000zl (10 000 x45 mc.) łącznie 450 000 x12 mc + opłata wstępna 10 000 zł = 5 410 000 zl
2 pakiet kupi ok 15 000 osob - 292 500zl opłata wstępna + 435 000zł (15 000x 29zl mc) łącznie = 5 512 500zł
3 pakiet kupi 5000 osob - 4 455 000 zł
Łącznie Braster w ciagu pierwszego roku na tych 30 000 sztukach zarobi 15 377 500 zł a po 2 latach łącznie 25 797 500 zł
To przy założeniu tylko tych 30 000 urządzeń oczywiście hipotetyczne zyski zależne od zainteresowania i pakietów jakie sprzedadzą.
Mogłem coś zle policzyć, jak tak to poprawcie.
Teraz pytanie jaka kapitalizacja była by na miejscu przy takich zzłożeniach ?, oczywiście musimy jeszcze odjąć koszty produkcji i promocji urządzenia czyli zysk netto będzie zupełnie inny.
pozdrawiam