Moi drodzy, dziś po sesji pokzala się doskonalą widomość, o czym po części pisałem w innych wątkach,kto śledził ten wie.
1. Wieloktotnie mowiłem że z moich obliczeń analizy sesji sprzed wielu miesięcy wynika, że shortom zabrakło akcji, a po 100zł zablokowane jest tyle akcji, że powinno im braknąć akcji i brokerzy powinni wezwać shorty do spłaty pożyczki . Konkretnie moje obliczenia pokazywaly, że nawet w najlepszym scenariuszy domy maklerskie ( np. xtb, mbank etc) nie zachowują bufora bezpieczeństwa, na wypadek że inwestorzy wystawią akcje po 100zł a broker ich nie bedzie posiadał ).
2. Dziś w wątku https://www.bankier.pl/forum/temat_wzrost-kosztow-pozyczki-u-shortow-o-100-euklipides,66833743.html
pisałem że wczoraj shorty zawarły pożyczkę akcji na kosmicznie niekrozystnych dla nich warunkach.
https://zapodaj.net/images/63d1dbc234859.png
Ostatnia pozycja- koszt pożyczki. 3.94% na rynku pożyczek akcji to jest wręcz rozbój w biały dzień. 0,5% to już jest dużo. 2% to coś co w tym biznesie mózg już nie ogarnia co się dzieje. Ale wzrost o 100% względem poprzednich pożyczek. 8x więcej niż górna granica przyzwoitości. To coś tam się musiało zadziać.
Prawdopodobnie pożyczka została zawarta po sesji wczoraj, w trybie pilnym, bo do godziny 18 brokerzy musieli przekazać stan posiadania akcji do KDPW. A nie mieli akcji wystarczajaco, dlatego wezwanie shorty musiały dostać po 17.15 i dlatego pożyczyli na tych nieziemskich warunkach. Spełniły się wszystkie moje przypuszczenia. A nawet nie myślałem że aż tak.
3. Zgodnie z informacją. https://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,562991
POżyczyli 431 909 akcji. I część poszła do uzupelnienia buforów u brokerów. Przypuszczam że około 150 000 akcji. A reszta poszła dzisiaj w rynek, bo kto obserwował widział że nawet nie postarali ukrywać się.
Oni tych akcji znów nie mają.
4. A wystawianie po 100zł spowoduje, że znów brokerzy zwrócą się o zwrot akcji. Goldman wykorzystał perfekcyjnie sytuację. Jak przystalo - ogołocił shorty, a te nie miały wyboru. Gdyby nie ta pożyczka, dziś kilku brokerów rano by mało awarię systemów.
5. Shorty bronią się do ostatniej chwili, przypuszczalnie jak widzieliście rano, poranki to zawsze atak shortów. Dziś przez 2h próbowali. Ustawili kilka"batonów" które zostały rozebrane i atakowali przed fixingiem.
Nasza sytuacja jest lepsza niż kiedykolwiek. Przypuszczałem że tą pożyczkę ukryją, ale niestety dla shortow, Goldman tym sposobem zszedł poniżej 5% i grając z nimi w pokera, widzimy dzięki Ortex i komunikatowi ESPI ich karty.
A jak się widzi karty przeciwnika, to ciężko jest przegrać.
Teraz najważniejsze informować, a ten komunikat daje olbrzymie pole do informownia, na fb, forach, grupach, twitterach, streamerach, Youtubach.
Informujcie o spółce, o sytuacji, o utylization 100%. Ta różnica miedzy 100, a 98% bodajże dzisiaj, to jest ten bufor, którego brokerzy już nie oddadzą. Dlatego było 100%.
Tam jest taka panika, że jak sobie wyrobrażacie, to pomnóżcie to przez 10x a i tak to nie odda powagi syuacji.