Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,63 zł , zmiana od tamtej pory: -44,15%

Fenomen do wyjaśnienia

Zgłoś do moderatora
Wiem, że forum bankiera to specyficzne miejsce, w którym gromadzą się sami miłośnicy danej spółki. Niech mi ktoś proszę wytłumaczy fenomen tego papieru. Spółka przez ostatnie 10 lat generowała stopę zwrotu z kapitału własnego dużo poniżej zwykłej inflacji. Mimo tego wyceniana jest 40% powyżej tego kapitału (co i tak większość z Was uważa za "śmiesznie niską").
Tak jakby jakaś firma obuwnicza wyemitowała w konkurencji do skarbu państwa 10-letnie obligacje indeksowane CPI tyle, że z marżą ujemną i premią dla emitenta 40 zł od 100. Po co to kupować w tej cenie??

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROTEKTOR 1,00% 2,03 2023-09-29 16:27:11
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.