Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  18,60 zł , zmiana od tamtej pory: -32,26%

Dzięki za akcje

Zgłoś do moderatora
Zawsze wiedziałem, że ludzie mają problem ze zrozumieniem tekstu, ale nie wiedziałem, że aż taki.
 
 
Przechodząc do meritum.
 
Nawet jeżeli SWC będzie zmuszona zapłacić odszkodowania to nie będzie to wysoka kwota. Z dotychczas zakończonych roszczeń 124 zostało oddalonych, a tylko 31 zakończyło się ugodą. Zasądzona kwota to 3mln USD. Z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że z szacunkowej liczby pozostałych 252 roszczeń prawdopodobnie będzie zasądzonych około 50 ugód. Czyli można spodziwać się kwoty około 4,8mln USD. Dużo? Nie. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że to Podmiot Trzeci niezwiązany z SWC zapłaci większość odszkodowań. Notabene to SWC i Podmiot Trzeci pozywają ubezpieczyciela:
 
Cytat: Firma Seco/Warwick Corporation (SWC), będąca spółką zależną Emitenta, z siedzibą w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych wraz Podmiotem Trzecim, który nie jest powiązany z Emitentem (Podmiot Trzeci), są stronami sporu sądowego z firmą Liberty Mutual Insurance (LMI), w ramach którego żądają od LMI dodatkowych limitów ubezpieczeniowych tytułem kontynuacji polis ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za produkty wystawianych na rzecz Podmiotu Trzeciego w latach 1980–1986.
 
Sprawa wydaje się prosta do wygrania, bo SWC i Podmio Trzeci posiadały dodatkową ochronę obejmującą Roszczenia Związane z Azbestem:
 
Cytat: SWC i Podmiot Trzeci zeznały przed sądem, że umowa ubezpieczenia zawarta z LMI przewiduje dodatkową ochronę obejmującą Roszczenia Związane z Azbestem, w tym także koszty ugód zawartych ze stronami poszkodowanymi i koszty obsługi prawnej związane z weryfikacją zasadności roszczeń i negocjowaniem warunków ugody.
 
No i njaważniejsze, czyli informacja, że ryzyko jest nikłe, a Podmiot Trzeci, który jest głównym odpowiedzialnym posiada dodatkowe polisy ubezpieczeniowe. Warto zauważyć, że dotychczasowe 3mln USD zostały wypłacone w całości przez ubezpieczyciela:
 
Cytat: Według najlepszej wiedzy Emitenta, ryzyko że spółka SWC będzie zmuszona ponieść dalsze koszty Roszczeń Związanych z Azbestem nie jest znaczące, a Podmiot Trzeci posiada dodatkowe polisy ubezpieczeniowe zawarte z innymi ubezpieczycielami, które – według informacji otrzymanych od SWC – mogą zapewniać pokrycie Roszczeń Związanych z Azbestem
 
Dlaczego taki komunikat był w raporcie? Musiał. Jakie jest ryzko? Musicie sami ocenić. Według mnie nikłe. Na dzień dzisiejszy za każde zainwestowane 0,80zł dostajecie 1zł majątku bardzo innowacyjnej i prężnej firmy, która w dodatku dokonała skupu 10%  akcji własnych płacąc 25zł za sztukę. Oni chyba wiedzą najlepiej co robią. Poza tym informacja o tych roszczeniach znajduje się w raportach już od kilku kwartałów J.
 
Dziękuję za uwagę!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SECOGROUP -4,55% 12,60 2020-05-28 16:19:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.