Hej, na stronie Newag jest uchwała z 16.06 jest info, że uchwalona dywidenda 5 pln. A wszędzie w mediach piszą o 3 pln. Czy ktoś to czytał?
Cyt
Uchwała nr 5
z dnia 15 czerwca 2026 roku
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
NEWAG Spółka Akcyjna z siedzibą w Nowym Sączu
w sprawie podziału zysku Spółki za rok 2025
Walne Zgromadzenie Spółki działając na podstawie ---------
art. 393 pkt 1 oraz art. 395 § 2 pkt 2 Kodeksu spółek handlowych -
uchwala, co następuje: -------------------------------------------
§ 1
Walne Zgromadzenie Spółki postanawia przeznaczyć zysk Spółki -----
osiągnięty w roku obrotowym 2025, wynoszący 326.645.289,38 zł, ---
na następujące cele: ---------------------------------------------
1. kwotę 225.000.005,00 zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy,
co stanowi dywidendę w wysokości 5 zł na jedną akcję Spółki, --
2. kwotę 101.645.284,38 zł na kapitał zapasowy Spółki. -----------
§ 2
Walne Zgromadzenie Spółki postanawia: ----------------------------
1. ustalić, że do otrzymania dywidendy ustalonej w § 1 niniejszej
uchwały będą uprawnieni akcjonariusze, którym będą ------------
przysługiwały akcje Spółki w dniu 22.06.2026 („dzień ----------
dywidendy”), --------------------------------------------------
2. ustalić termin wypłaty dywidendy na 29.06.2026 r.