Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  31,25 zł , zmiana od tamtej pory: -4,64%

DYWIDENDA - PRZEWAŁ ROKU

Zgłoś do moderatora
Drodzy Zwykli Akcjonariusze,

Przy wcześniejszej ocenie perspektyw Shoper, dając rekomendację 20 PLN za akcję (przy ówczesnej cenie 48 PLN), nie wziąłem pod uwagę kwestii uprzywilejowania akcji serii D - 5000 razy w stosunku do wszystkich innych akcjonariuszy.
Bardzo wszystkich przepraszam, ale to oznacza drenowanie spółki z wyników za zeszły rok na rzecz uprzywilejowanych akcjonariuszy (400tys akcji) w stosunku do pozostałych (28 mln akcji) w stosunku jak piszą 50zł na akcję serii D do 1 grosza dla pozostałych - czytaj tu poniżej:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Shoper-S-A-Wniosek-Zarzadu-i-opinia-Rady-Nadzorczej-dotyczaca-rekomendacji-wyplaty-dywidendy-8328494.html

Innymi słowy spółka ogranicza mocno możliwości inwestowania we własny wzrost kosztem zaspokojenia chciwości kilku głównych akcjonariuszy spółki.

To niestety oznacza olbrzymie RYZYKO na przyszłość, że będą WAS - ZWYKŁYCH AKCJONARIUSZY traktować tak samo w przyszłości, nawet jak wypłacą sobie już docelowo 32 mln z zeszłego i bieżącego roku np. wprowadzając kolejną emisję akcji skierowanych tylko do siebie rozwadniając pozostałych akcjonariuszy.

W tej sytuacji ile wart jest Shoper ? 5000 razy mniej tak jak to widzi zarząd spółki ?

Taka polityka to całkowita utrata wiarygodności zarządu i spółki. Niestety.

Cena docelowa - SPRZEDAJ PKC.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SHOPER 0,00% 29,80 2023-06-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.