Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,61 zł , zmiana od tamtej pory: 119,67%

drugi gant czy nie gant, oto jest pytanie

Zgłoś do moderatora
Jeżeli pożyczki są rzeczywiście pożyczkami. które kiedyś wrócą do spółki, to wartość spółki jest wielokrotnie wyższa od obecnej ceny rynkowej.

Jeżeli pożyczki zostały sprzeniewieżone przez akcjonariuszy większościowych, nie pozostaje im nic innego, jak zaniżyć na pół roku kurs, zebrać trochę ponad 1% akcji za raptem 150 tys. zł przy obecnym kursie, aby przekroczyć 90% głosów (mają obecnie 89% głosów) i skupić przymusowo resztę. W ten sposób sprzeniewieżone pożyczki nie będą podstawą do postępowań karnych, bo jedynymi poszkodowanymi będą pożyczkodawcy, którzy są jednocześnie pożyczkobiorcami, a więc poszkodowanych nie ma.

Kurs stara się przemawiać za drugą opcją, przyzwoitość za opcją pierwszą.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
FASTFIN 0,00% 1,34 2021-10-01 11:24:45