"Firma zombie to pojęcie określające przedsiębiorstwo, które nie jest w stanie ze swoich bieżących przychodów regulować zobowiązań. Czyli musi się ciągle zadłużać lub emitować akcje, żeby przeżyć. Czyli jest jakby martwe, ale wciąż żyje, albo na odwrót – dokładnie jak zombie."
DW to spółka zombie - poczytajcie na Google. DW nie ma zysków a pieniądz jest teraz drogi i ma być drogi kilka lat. Czasy kiedy spółki bez umiejętności zarabiania jakimś cudem rosły - przeminęły. Teraz mamy zupełnie nowy rynek i czeka nas fala bankructw. Nie wymyśliłam tego określenia, powyższy tekst pochodzi ze strefy inwestorów. Nowe emisje będą nie do uplasowania bo nie ma na rynku taniego pieniądza, spółka nic nie zarabia ciągle jest na minusie od dekad, wy kupiliście pod obietnice, że ktoś przejmie nierentowne datawalk, spółka przed covid była notowana po 20 a wy kupiliście po 200. Moim zdaniem już nigdy nie wraca powyżej 200 i czeka nas tutaj upadłość jak na innych spółkach zombie które nie generują zysku bo przecież czasy taniego pieniądza przeminęły...