Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,54 zł , zmiana od tamtej pory: 4,77%

czy ja dobrze rozumiem po Polsku?

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 27/2018 z dnia 21 listopada 2018r., Delko SA informuje, że w dniu 28 lutego 2019 r. kupiła sieć 24 sklepów własnych i 57 franczyzowych prowadzących sprzedaż głównie artykułów spożywczych w Krakowie i okolicach.
Cena za 100% udziałów w spółce Megana Sp. z o.o. wynosi 2.780.000 zł (dwa miliony siedemset osiemdziesiąt tysięcy złotych).
Zatrudnienie w Grupie Megana wynosi 237 osób. W roku 2017 skonsolidowane wyniki Grupy Megana wyniosły: Przychód ogółem 88.834 tys. zł EBITDA 413 tys. zł ZYSK brutto 126 tys. Zł
Czy ja dobrze rozumię , że 237 osób pracowało cały rok i wypracowało zysk firmy w wysokości 126 tys PLN?? To znaczy że każdy z pracowników w ciągu miesiąca zarobił dla firmy w roku 537 PLN, to znaczy że każdy z pracowników w każdym dniu roboczym ( 252 dni robocze w 2018 r) zarobił dla firmy całe 2 złote i 11 groszy brutto obracając kwotą 357.000 PLN. Wkładając tą samą kasę do banku licząc 1.6 proc rocznie daje to 22,66 PLN dziennie
i to kosztowało akcjonariuszy 2.800.000
Proszę o jakieś wytłumaczenie tego zjawiska

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DELKO 0,64% 7,90 2019-07-19 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.