Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,44 zł , zmiana od tamtej pory: -57,99%

ciekawa informacja nr 3

Niezwykle ciekawa informacja:

http://gpwinfostrefa.pl/espi/pl/reports/view/3,316650

Co do zasady jest to informacja o współpracy handlowej. Pokazuje jednak dwie rzeczy. Przede wszystkim zmiana strategii, bo do tej pory spółka kupowała obuwie niemal w całości z Włoch. Teraz towar o wartości około 7% rocznych przychodów ma być kupiony w Polsce. Zmniejsza się zatem ryzyko walutowe, a niewykluczone, że i zakup w Polsce okaże się korzystniejszy cenowo z racji niższych kosztów pracy.

Druga istotna rzecz jest taka, że ktoś w obecnej trudnej sytuacji spółki przynajmniej wstępnie (bo to list intencyjny) wyraża wolę oferowania spółce towaru za kilka mln zł.

Pytanie kluczowe, czy to wstęp współpracy w drodze do większej kooperacji firm, czy tylko epizod kooperacji handlowej.

Fakty są takie, że Conhpol ma duże moce przerobowe (350 tys par butów rocznie). Można sobie szacunkowo przeliczyć jaki daje to przychód w cenach sprzedaży przy własnej sieci i jaki daje w przypadku konieczności sprzedaży obuwia przy znacznie niższej cenie do innych sieci obcych, bądź dla innych brandów.

Conhpol jako producent bez rozwiniętej sieci sprzedaży przypuszczam, że sprzedaje buty po znacznie niższych cenach niż mógłby to robić przez własną sieć. Oczywiście mają własną sieć i tam ceny są ok, ale ona jest mała, dopiero w budowie (chyba około 8-9 obiektów, z czego nie wszystkie jak dla mnie w dobrych lokalizacjach). Oprócz kilku galerii miałem okazje spotkać buty Conhpolu w butikach multibrandowych (tj. butkiach nie sieciowych). Być może spółka produkuje też dla innych brandów. Ciężko mi powiedzieć (bo tej informacji nie posiadam).

W każdym razie ciekawe w tym wszytskim jest to, że Conhpol posiada zaplecze produkcyjne, a Prima Moda 27 bardzo dobrych lokalizacji i świetnie zorganizowany sklep internetowy + duża baza ludzi w mediach społecznościowych (większa od niektórych większych sieci obuwniczych). Zatem na pierwszy rzut, gdyby firmy postamowiły zagłębić mocniej swoją współpracę, to synergię mogłyby być naprawdę niezłe, a pomysł taki miałby jak dla mnie spory potencjał i sens.

Conhpol oferuje wg  mnie naprawdę niezłe obuwie, zarówno pod względem designu ale też jakości. Zalecam zajrzeć do ich salonu i przejrzeć ich strony.

Gdyby firmy miały się zbliżyć, to z kolei dla mnie największym znakiem zapytania jest co by z tego wynikło, tj. czy Prima miałaby się zmianic w Conhpol, czy też Conhpol miałby produkować i sprzedawać pod marką Prima rozwijając równolegle np. swoją sieć? (de facto konkurencyjną). Dla mnie marka Prima jest mocniejsza i bardziej międzynarodowa, a na pewno bardziej rozpoznawalna.

No cóż pogdybać sobie można, pomarzyć też :) Czy w ogóle kiedykowiek coś z tego wyjdzie, to nikt nie wie. Trzymam jednak kciuki, aby ta umowa nie zakończyła się tylko na poziomie umowy handlowej. Ba, na ten moment to jest tylko list intencyjny, więc miejmy nadzieje, że zamieni się chociażby w umowę, bo z samego listu jeszcze niewiele jest.

Niezależnie od wszystkiego jest to jednak trzeci z rzędu komunikat, który pokazuje, że zarząd jednak stając przed przepaścią, postanowił coś robić, nie śpi, nie czeka, jak spółka wpadnie do głębokiej czarnej dziury. Czy coś z tego będzie? czy działania rzutem na taśmę uratują firmę? nadal nie wiem, ale nadal niezmiennie czekam i kibicuje zarządowi.

Istotne jest też dla mnie, że zarząd zapowiedział pewne rzeczy w sprawozdaniu za 2015 r. i realizuje te rzeczy. Jeśli konsekwentnie zrealizuje wszystko o czym pisał, to może przetrwamy. Oby, bo na dziś niestety wciąż jak dla mnie każdy scenariusz możliwy, tj. albo wielki come back, albo smutny pogrzeb. Czekam więc dalej na rozwój wydarzeń.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PRIMAMODA -6,92% 0,60 2020-04-01 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.