Dlaczego nikt nie pisze o inwestorze?
List prezesa, w którym mówi o inwestorze i sprawozdanie finansowe za okres od 1 stycznia
2013 r. do 31 grudnia 2013r o tym wspomina
https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2014-04/List_Prezesa_Zarzadu_201404301301373814.pdf
Strona inwestora
http://www.chemikolor.pl/
W dniu 14 października 2014 Zarząd podpisał umowę inwestycyjną z Chemikolor SA , której podstawowym celem jest przejęcie przez Inwestora Spółki w zakresie kapitałowym i operacyjnym, w zamian za inwestycję przez Inwestora w Spółkę. Strony Umowy zobowiązały się do współpracy w zakresie zawieranego przez Spółkę układu z wierzycielami i tworzenia skutecznej strategii wykupu wierzytelności Spółki po cenach akceptowanych przez Inwestora. Ta umowa pozwoliła na przyjęcie zaktualizowanych propozycji układowych w dniu 29 października 2013 , podpisanie porozumienia z bankiem DnB Nord w dniu 15 listopada 2013 , wykup wierzytelności od Raiffeisen Bank Polska SA w dniu 20 listopada , rozpoczęcie negocjacji w zakresie wykupu wierzytelności z Beskidzkiego Banku Spółdzielczego SA w dniu 02 grudnia 2013 roku oraz ogłoszenie strategii opracowanej w porozumieniu z Inwestorem w 10 grudnia 2013 roku. Przyjęte założenia strategii opierają się na zaangażowaniu kapitałowym inwestora, z którym Spółka zawarła umowę inwestycyjną w dniu 14 października 2013 roku (raport bieżący nr 40/2013). Przygotowana przez Zarząd strategia zakłada zakończenie postępowania układowego oraz wzrost wartości Spółki dla jej akcjonariuszy. Przyjęta strategia zakłada od 2014 roku budowę Grupy Kapitałowej, której podmiotem dominującym będzie Spółka. Obecnie prowadzona przez Spółkę produkcja mebli zostanie przeniesiona do podmiotu w 100% zależnego od Spółki. Natomiast tworzona Grupa
Kapitałowa będzie rozbudowywana o podmioty z innych branż, celem stworzenia grupy przemysłowej. Po dołączeniu ww podmiotów Grupa Kapitałowa planuje skupić się na skutecznym pozyskaniu dotacji unijnych w celu rozbudowy i unowocześnienia parku maszynowego spółek wchodzących w skład Grupy. Ponadto Zarząd będzie umacniał pozycję konkurencyjną w wybranych branżach poprzez dokonywanie kolejnych inwestycji
kapitałowych. Zarząd Spółki zakłada osiągnięcie średniorocznych przychodów na poziomie skonsolidowanym na rok 2014 na poziomie 35-40 mln zł. Warunkiem realizacji strategii jest zakończenie postępowania upadłościowego poprzez zawarcie układu z wierzycielami Spółki.
I te ostatnie zdanie jest najważniejsze. Jak zakończy się postępowanie układowe i wierzyciele zgodzą się na warunki proponowane przez spółkę to dopiero wtedy zaczną realizować strategię. Zakładają min 35 mln przychodów w tym roku. Można mniej więcej obliczyć ile to będzie zysku netto. Nawet emisja akcji nie zablokuje wzrostów akcji. Do końca roku będzie wysoko.