Forum Giełda +Dodaj wątek

Błąd dotyczący Seco/Warwick na Bankier.pl

Zgłoś do moderatora
Nieprawdziwa informacja podana na portalu Bankier.pl

Zarząd Seco/Warwick S.A. informuje, iż w dniu 30 marca 2009 r. na stronie portalu internetowego Bankier.pl ukazała się nieprawdziwa informacja zatytułowana „Analitycy BM BGŻ rekomendują neutralnie dla akcji Seco/Warwick”.

W powyższej publikacji wskazano, iż rekomendacja Biura Maklerskiego Banku BGŻ S.A. wydana została dla akcji Emitenta, chociaż w rzeczywistości dotyczyła ona nie mającej żadnych powiązań z Emitentem spółki SEKO S.A. z siedzibą w Chojnicach.

W informacji podanej przez Bankier.pl wskazano nieprawdziwe i wprowadzające w błąd informacje na temat aktualnej oraz prognozowanej ceny akcji Emitenta.

Zarząd Emitenta niezwłocznie po powzięciu informacji na temat rozpowszechnienia nieprawdziwych publikacji na temat Emitenta podjął działania zmierzające do usunięcia ich ze strony Bankier.pl.

Jednocześnie Zarząd Emitenta zwraca się do inwestorów o niepodejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie nieprawdziwych danych podanych na portalu Bankier.pl.

Podstawa prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt. 2 Ustawy o ofercie – informacje bieżące i okresowe

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SECOGROUP 4,90% 15,00 2020-04-06 13:34:24
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.