Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  37,80 zł , zmiana od tamtej pory: -19,58%

Bio Planet chce przejść na GPW

Zgłoś do moderatora
Bio Planet chce pozyskane z emisji środki przeznaczyć na dofinansowanie i realizację zamierzeń inwestycyjnych.
"Debiut na rynku głównym GPW od zawsze był naszym priorytetem i celem, do którego systematycznie zmierzaliśmy. (...) ekologiczna część branży spożywczej od lat odnotowuje duże dynamiki wzrostów, a mimo to ma przed sobą jeszcze olbrzymi potencjał. Na dalsze wzrosty w naszej branży będą miały wpływ zmiany jakie się dokonują w społeczeństwie oraz polityka Unii Europejskiej w kontekście wsparcia rolnictwa i produkcji żywności ekologicznej w najbliższych latach" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Sylwester Strużyna.
 
W pierwszym kwartale 2021 r. Bio Planet odnotował niemal 59 mln zł przychodów, co oznacza wzrost rdr o 6 proc. Zysk netto wzrósł 30 proc. rdr i wyniósł 3 mln zł.
 
Spółka w ostatnich kwartałach uruchomiła pierwszą część rozbudowanego centrum logistyczno-magazynowego. Jego pełne uruchomienie przewidywane jest w drugim kwartale 2021 r.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET 0,66% 30,40 2021-07-29 14:10:17
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.