Forum Giełda +Dodaj wątek

ACE puściły hamulce – analiza techniczna 20,40

Zgłoś do moderatora
W lipcu zeszłego roku przecena walorów ACE wyhamowała o włos od istotnego minimum z końcówki 2011 roku. Sprawny układ hamulcowy zrobił wrażenie na kupujących, którzy natychmiast przycisnęli pedał gazu, kreśląc na tygodniowych świecach formację objęcia hossy. Od tamtej pory trwa konsekwentne odrabianie wcześniejszych strat, a kurs zyskał w ciągu 15 miesięcy przeszło 300 proc.

I wygląda na to, że zachłanny popyt ani myśli przyhamować, lecz wyciągnąć notowania na kolejne szczyty. Konsolidacja w okolicy tegorocznych maksimów, trwająca przez ostatnie 2,5 miesiąca , z założenia zapowiadała próbę kontynuacji trendu wzrostowego. Co więcej, notowania zaczęły układać się w rzadko spotykaną formację diamentu, która w zeszłym tygodniu została w pełni ukształtowana. Wybicie miało miejsce już w czwartek, ale jego mankamentem był brak potwierdzenia wolumenem. Popyt jednak się tym nie przejął i kontynuował wzrosty na kolejnej sesji. Zasięg mierzony wysokością diamentu pozwala liczyć na zwyżkę w okolice 15,50 zł. Za rozwinięciem impulsu do tego poziomu optuje również przedłużenie 161,8 proc. ostatniej fali wzrostowej. Warunkiem jest pokonanie poziomu 13,37 zł w cenach zamknięcia.

Wskaźniki techniczne sprzyjają zarysowanej wyżej sytuacji. Na większości z nich obowiązują zalecenia kupna i nie widać jeszcze oznak przesilenia. W wypadku pokonania 15,50 zł popyt może ustawić celownik nawet na poziom 20,40 zł.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ACE 0,18% 15,98 2015-12-22 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.