• WZA pytanie Autor: ~Jadzia [177.22.143.*]
    Jutro walne i projekt uchwały emisji z PP, czwartek wolne i tu widzę już piatek proponowany dzień prawa poboru.
    Coś za szybko, ten projekt emisji jakiś dziwny, można tak zaraz dzień po walnym ustalić dzień prawa poboru, nie wliczam wolnego czwartku?
  • Re: WZA pytanie Autor: ~Jadzia [177.22.143.*]
    Dzień ustalenia prawa poboru w uchwale jest 27 maja .

    Kursem odniesienia po ostatnim dniu uprawniającym do nabycia akcji z prawem poboru jest ostatni kurs zamknięcia pomniejszony o wartość prawa poboru.

    pp to 1:1
    Czyli przy kursie 0,14 wartość pp będzie : 0,14 - 0,10 / 1+1 = 0,02 i o tą wartość zostanie pomniejszony kurs czyli w poniedziałek już 0,12 jak uchwalą emisję.

  • Re: WZA pytanie Autor: ~Loki [94.254.241.*]
    Sradzia, cwaniaczku. Nie krętacz. Udawać kobietę trzeba umieć. Naciągany infantylizm nie jest dobrym sposobem. Cwaniaczku.
  • Re: WZA pytanie Autor: ~Jadzia [177.22.143.*]
    Zadaje pytanie, jak potrafisz wyjaśnić to bardzo proszę.
    A jak źle rozumiem PP to mnie popraw a nie krytykuj dobrze?

  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [94.254.241.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: WZA pytanie Autor: ~presto [89.74.44.*]
    Tak jest w projekcie uchwały.
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/PRESTO-S-A-Korekta-raportu-ESPI-nr-8-2016-Zmiana-porzadku-obrad-Zwyczajnego-Walnego-Zgromadzenia-Presto-S-A-zwolanego-na-dzien-25-maja-2016-roku-7378417.html

    "Dzień prawa poboru akcji serii D ustala się na dzień 26 maja 2016 roku. "

    Możesz sobie policzyć (tylko dni robocze)

    (T) - 26 maja

    Ostatni dzień uprawniający do nabycia akcji z prawem poboru (T)

    Można sprzedać akcje zachowując prawo do nabycia akcji nowej emisji
    (T+1) Giełda „odcina” od kursu teoretyczną wartość prawa poboru.

    Dzień ustalenia prawa poboru (T+3 )

    A czy uchwała dotycząca emisji przejdzie to ja ci nie odpowiem.
  • Re: WZA pytanie Autor: ~Loki [94.254.241.*]
    Sradzia, cwaniaczku. Nie krętacz. Udawać kobietę trzeba umieć. Naciągany infantylizm nie jest dobrym sposobem. Cwaniaczku
  • Re: WZA pytanie Autor: ~yakko [77.253.21.*]
    na pewno jakiś błąd w uchwale jak to zawsze bywa u presto..
  • Re: WZA pytanie Autor: ~Jadzia [177.22.143.*]
    Dnia 2016-05-24 o godz. 23:39 ~yakko napisał(a):
    > na pewno jakiś błąd w uchwale jak to zawsze bywa u presto..

    To jak w piątek odcięcie i kurs 0,12 to poczekam, to teraz wiem dlaczego te 1 000 000 tam stoi. Może on wie że zatwierdzą emisje, byle dywidenda była.
    Dziękuje za wyjaśnienie i życzę dużych wzrostów,przynajmniej 0 ,20 to tu musi być.
  • Re: WZA pytanie Autor: ~KazikStaszewski [83.22.120.*]
    ... dziesiąty grosz dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi :D

    i wszyscy razem... 12 groszy tylko nie płacz proszę, 12 groszy w zębach tu przynoszę :D;D:D:D
  • Re: WZA pytanie Autor: ~Jadzia [177.22.143.*]
    Dnia 2016-05-25 o godz. 17:15 ~KazikStaszewski napisał(a):
    > ... dziesiąty grosz dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi :D
    >
    > i wszyscy razem... 12 groszy tylko nie płacz proszę, 12 groszy w zębach tu przynoszę :D;D:D:D

    Czekam na informacje z wza jak się nie pojawi dziś to cofam zlecenia kupna i mam gdzieś tą spółkę. WZA dawno się skończyło a zarządowi nie chce się nawet opublikować raportu. Cyrk.

  • Re: WZA pytanie Autor: ~Marek [37.47.18.*]
    Jest zlecenie jadzi na 65 złotych se cofaj bo rozum ci się już dawno cofnął
  • Re: WZA pytanie Autor: ~Jadzia [177.22.143.*]
    Dnia 2016-05-25 o godz. 17:43 ~Marek napisał(a):
    > Jest zlecenie jadzi na 65 złotych se cofaj bo rozum ci się już dawno cofnął

    To gdzie masz raport z wza mądralo, cięzko mają podać? Do tego masz 0,13 a jak będzie emisja to w piątek otwarcie na 0,11 .
    Dzień ustalenia PP to 26 maj. Na kolejny dzień kurs jest zmniejszony o wartość PP czyli 0,02.
    Co może nie mam racji, łatwo policzyć. PP 1:1. Kurs 0,13 zamknięcie dziś.
    Policz sobie sam bo to tobie się cofa rozum i włącz notowania i potem się śmiej z ludzi ekspercie.

[x]
PRESTO 0,00% 0,04 2019-01-17 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.