• NWZA Autor: ~MIKOLAJ [87.207.133.*]
    MYSLE ZE jesy kilka podmiotow co się nie dadza wyrolowac min 5 mln akcji jest w rekach instytucjonalnych co nie dadza sobie pluc PZU twarz
  • Re: NWZA Autor: ~ARM [89.66.29.*]
    Czy ktoś z akcjonariuszy może mi podpowiedzieć co się stanie jak nie wezmę udziału w wezwaniu ?

    Jeżeli akcje się zdematerializują, jak rozumiem tracę możliwość ich obrotem , ale co dalej, czy moge je trzymać w szufladzie i liczyć, że np za 3 lata spółka wróci na giełdę ?

    Czy historycznie były już takie powroty i przywrócenie wartości akcji ? Jak rozumiem pieniądze wówczas są nie do odzyskania na szybko, a jedynie na zasadzie skupowania akcji imiennych ?

    Prośba o info kogoś zorientowanego - na forum zawsze jest większa siła, niż odpytywanie DM.

    Pozdrawiam
    Akcjonariusz Armatury od lat !!!
  • Re: NWZA Autor: ~ekonom [87.207.133.*]
    nie musisz brac udzialu w wezwaniu bo jak PZU przekroczy proóg 95 to bedzie przymusowy wykup ale do tego jeszcze daleka droga , ja mysle ze bedzie i tak musialo dogadac sie z pozostalymi , bo oddawanaie akcji po tak niskiej cenie nie wydaje sie sensowne wiec moze lepiej poczekac . po dematreializacji by sprzeadac SPOLKE a wyglada ze ma kupca bedzie chcialo szybko dogadac sie z pozostalymi :)
  • Re: NWZA Autor: ~kiedys [87.207.133.*]
    kiedys Kupilem akcje w obrocie Tymbarku po 300 zl obrotu dokonywal DM Penetrator a potem osobiscie inwestor przyjechal do mnie z kasa i zaplacil mi po 560 i tak bedzie z Armatura to swietna firma i warta potrzymania
  • Re: NWZA Autor: ~WAŻNE [87.207.133.*]
    Różne scenariusze
    Gdy PZU przekroczą 95 proc. w kapitale zakładowym. Spółka następnie zostanie wycofana z obrotu. Co wtedy z akcjonariuszami, którzy zdecydowali się pozostać w akcjonariacie?

    Wówczas WZA spółki wycofanej z obrotu może podjąć uchwałę o przymusowym wykupie akcji akcjonariuszy reprezentujących nie więcej niż 5 proc. kapitału zakładowego. Cenę akcji ustala wtedy biegły rewident wybrany przez WZA bądź ewentualnie przez sąd rejestrowy. Niemniej należy też pamiętać, że w opisanym przypadku narzędziami „nacisku" dysponuje także akcjonariusz mniejszościowy. Nie musi zatem czekać na ruch spółki. Mianowicie akcjonariusz lub akcjonariusze, którzy dysponują pakietem akcji nie większym niż 5 proc. kapitału zakładowego, mogą żądać umieszczenia uchwały o przymusowym odkupie ich akcji przez nie więcej niż 5 akcjonariuszy dysponujących łącznie nie mniej niż 95 proc. kapitału zakładowego spółki. Natomiast dla odmiany, w tym przypadku cena odkupu akcji powinna być równa wartości przypadających na akcje aktywów netto wykazanych w sprawozdaniu finansowym za ostatni rok obrotowy, pomniejszonych o kwotę przeznaczoną do podziału między akcjonariuszami.
    W zależności od tego, która ze stron zdecyduje się na krok dotyczący przymusowego odkupu bądź wykupu akcji, to cena, jaka zostanie zapłacona akcjonariuszowi mniejszościowemu, może się różnić. Przy czym może się okazać, że będzie ona wyższa niż cena płacona w wezwaniu przed wycofaniem akcji z obrotu. Niestety, równie dobrze może się okazać niższa. W praktyce bywa różnie. Czasami spółki po wycofaniu stosują różne sztuczki prawne, których celem ma być uniknięcie obowiązku dotyczącego przymusowego odkupu akcji. W innym przypadku struktura akcjonariatu może najzwyczajniej nie pozwalać na przeprowadzenie wyżej opisanego procesu. Wówczas niestety pozostaje akcjonariuszowi możliwość indywidualnych negocjacji ze spółką. Ich wynik niestety nie zawsze jest korzystny. Znane mi są jednak przypadki, w których akcjonariusz skorzystał na wycofaniu spółki z obrotu, sprzedając akcje po cenie znacznie atrakcyjniejszej niż w wezwaniu poprzedzającym wycofanie akcji z giełdy. Wszystko zależy od strategii akcjonariusza większościowego oraz struktury akcjonariatu po wycofaniu spółki z obrotu. Niektórzy gotowi są robić wszystko, aby zmusić akcjonariuszy do wyjścia ze spółki po jak najniższej cenie. Inni gotowi są na rozmowy.
  • Re: NWZA Autor: ~ciekwae [87.207.133.*]
    Na NWAZ zgloszono 2 skarżenia uchwały o dematerializacji .

    Można podjąć próbę dowodzenia przed sądem, że taka uchwała jest sprzeczna z dobrymi obyczajami i może mieć na celu pokrzywdzenie akcjonariuszy. Postępowanie sądowe w sporze Bakalland – Mispol pokazuje, że takie postępowanie nie jest sprawą prostą. Niemniej w żadnej mierze nie należy takiej ścieżki działań negować, szczególnie gdy cena w ewentualnym wezwaniu odbiega od wartości godziwej akcji.
  • Re: NWZA Autor: ~WARTO [87.207.133.*]
    Akcjonariusze powinni czekać bo 1,7 mają pewne nawet w wykupie przymusowym. Może odwołani członkowie zarządu coś powiedzą o całym przekręcie ?
[x]
ARMATURA 0,00% 1,68 2014-01-15 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.