• prezentacja Autor: ~mir [77.253.157.*]
    http://demo.e-pap.pl/raport.comp?url=dane/20101224/20101224_134600_0000161829_Cognor_prezentacja.pdf
  • Re: prezentacja Autor: ~Adamus [91.94.206.*]
    100 mil zł prognoza zysku na 2011 nowego Congora hmm :) jakby to wykonali to akcje powinny kosztować min 15zl przy skromnym cena/ zysk 10, nie ma emisji akcji dla Zlomrexu ani 100 ani 200 mil jak to tu wielu wiescilo przejmujemy za to obligacje Zlomrexu 120 mil euro ale data wykupu to 2014 i można ta sprawę załatwić na wiele sposobów przy tych zyskach które prognozują to za gotówkę mogliby je spłacić :) także obligacje są ale są tez możliwości można je zrolowac do 2020 itp Nie ma emisji akcji !
  • Re: prezentacja Autor: ~jamil [77.115.127.*]
    Ogromne przeszacowanie zysków. Sporo przepłacają. I zostanie im guzik a nie ogromne pieniądze które mieli ze sprzedaży.
  • Re: prezentacja Autor: ~gooffer [83.30.193.*]
    Cognor ma zapłacić 195 mln PLN Złomrexowi, jako różnicę pomiędzy wyceną Złomrexu 703 mln PLN a kosztem długu 508 mln PLN. Nie odnoszę się do prognoz, tutaj tradycyjnie jak z każdą wyceną papier i Excel przyjmie wszystko. Dla mnie błędna jest wartość długu zastosowana przy wycenie. Uwzględnia ona tylko wartość nominalną obligacji, a w ogóle nie jest poruszana kwestia odsetek, których będzie trzeba do 2014 roku zapłacić jeszcze około 40 mln EUR (5mln EUR rata półroczna), czyli 160 mln PLN. A odsetki te będzie płacił już Cognor ...
    Generalnie wartość długu, o którą powinna zostać pomniejszowna kwota 703 mln PLN, powinna być zdyskontowaną wartością odsetek i nominału do zapłaty. Oczywiście kwestia zasadnicza to jaki współczynnik dyskontowy zastosować. Nie powinna być to bynajmniej stopa kuponu obligacji Złomrexu, lecz znacznie niższa, zbliżona do stóp rynkowych EUR. Zakładając poziom 3% p.a. zaktualizowana wartość długu (nominał plus odsetki) kształtowałby się na poziomie ok 150 mln EUR, czyli 600 mln PLN. I o mniej więcej taka wartość powinna (wg mnie) zostać pomniejszona wyjściowa wycena Złomrexu 703 mln PLN. Wówczas Cognor powinien zapłacić około 103 mln PLN a nie 195 mln PLN. Różnica około 90 mln PLN warta jest raczej uwagi.
[x]
COGNOR -0,93% 5,84 2026-06-26 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.