Ksiega do 5.10 miała być budowana, może się czegoś już jutro dowiemy. Liczę na 220 za akcje. W końcu grubasy z rynku duże pakiety w takiej cenie to by musieli dlugo zbierać i kombinować, żeby nie wypompować kursu w kosmos.
Kięga to ranking. Taki konkurs piękności. Gdyby sprzedawano mały pakiet, byłoby po 220. Przy tak dużym pakiecie wyjdzie raczej w kierunku 150. Księga popytu to po prostu licytacja. Jeden sklada oferte za 100, ale weżmie całość. Inny składa za 150 ale weżmie połowę. Kolejny składa za 200 ale weżmie 20% akcji. Potem stawia się kreskę przy sumie odpowiadającej oferowanej ilości akcji i jest licytacja kto więcej da. Jeśli ten kto dał 100 nie podniesie oferty tak by uzbierać cały pakiet, całość pójdzie właśnie za 100, mimo że inni oferowali 200.
co ty koles za farmazony wypisujesz o tej licytacji? Czyli licytuja w dol a nie w gore???? Calosc wezmie ten kto da wiecej, jezeli nie ma innych chetnych przy tej cenie.
Żadne farmazony. Sugeruję jednak doedukować się jak działa budowanie księgi popytu i ABB. Wierz sobie w te swoje 220 :D Przerabiałem temat ABB jakiś czas temu.
Dnia 2023-10-04 o godz. 09:13 ~Krzychu napisał(a): > Kięga to ranking. Taki konkurs piękności. > Gdyby sprzedawano mały pakiet, byłoby po 220. Przy tak dużym pakiecie wyjdzie raczej w kierunku 150. > Księga popytu to po prostu licytacja. Jeden sklada oferte za 100, ale weżmie całość. Inny składa za 150 ale weżmie połowę. Kolejny składa za 200 ale weżmie 20% akcji. Potem stawia się kreskę przy sumie odpowiadającej oferowanej ilości akcji i jest licytacja kto więcej da. Jeśli ten kto dał 100 nie podniesie oferty tak by uzbierać cały pakiet, całość pójdzie właśnie za 100, mimo że inni oferowali 200.
Też obstawiam okolice 150zł za akcje. Zresztą kurs chyba pokazuje drogę.