• do 12.04 Autor: ~Xawery [5.173.137.*]
    A więc czekamy zgodnie z podjętą uchwałą do 12.04 br.
    3. Emisja akcji serii F1 nastąpi w drodze subskrypcji zamkniętej w rozumieniu art. 431 § 2 pkt 2 k.s.h. przeprowadzanej w drodze oferty publicznej z zachowaniem prawa poboru w stosunku 1:1, tj. na jedną starą akcje będzie przypadało jedno prawo poboru, wyłącznie akcjonariuszom, którzy będą akcjonariuszami Spółki w dniu 12 kwietnia 2022 roku (dzień prawa poboru).--
  • Re: do 12.04 Autor: ~Paweł [94.254.184.*]
    Za dwa prawa poboru przypadać będzie jedna akcja po 0,2 zl.
  • Re: do 12.04 Autor: ~Kevin [31.61.167.*]
    Ktoś to mocno trzyma . Nie pozwalając na skok kursu . Zazwyczaj przed pp jest podbitka a tu mocno trzymają .
  • Re: do 12.04 Autor: ~Kevin [31.61.167.*]
    Ta cena 0,2 jest cena stałą ? Nie zależna od kursu w dniu poboru ?
  • Re: do 12.04 Autor: ~Paweł [178.37.22.*]
    Aby nabyć prawo do emisji trzeba posiadać akcje na dwie sesje przed dniem ustalenia prawa poboru. 12.04. wypada we wtorek, więc jeśli dobrze liczę akcje na rachunku należy posiadać w piątek (8.04). Jeśli mnie pamięć nie myli w dniu, na który ustalony jest pp następuje odcięcie teoretycznej wartości prawa poboru.

    Przy obecnym kursie wartość odcięcia w przybliżeniu to: (0,31 - 0,2)/(2+1) = 0,0367 zł

    Kurs odniesienia w dniu 12.04 to : 0,31 - 0,0367 = 0,273 zł

    To tylko teoria bo kurs będzie zależał od popytu i podaży.

  • Re: do 12.04 Autor: ~kaco [85.221.151.*]
    Czy zatem sprzedac mozna akcje w poniedzialek 11.04 czy juz w piaek 8.04?

  • Re: do 12.04 Autor: ~Pytanie [37.30.20.*]
    Posiadając akcje w odpowiedni dzień, pojawi mi się prawo poboru w maklerze tak?
  • Re: do 12.04 Autor: ~Paweł [178.37.22.*]
    Jeśli masz konto w ING w zakładce "Wnioski"/"Zapis na akcie z prawami poboru" w odpowiednim czasie będziesz mógł zapisać się na akcje (oczywiście musisz posiadać odpowiednią ilość środków na koncie). Spółka musi opublikować prospekt emisyjny, w którym poinformuje dokładnie o wszystkich szczegółach (w tym kiedy będzie przyjmować zapisy na akcje z pp). Ale to wszystko najpewniej będzie rozciągnięte mocno w czasie, a dopuszczenie samych akcji to perspektywa od kilku/kilkunastu miesięcy (zależy jak bardzo spółce będzie się "spieszyć").
  • Re: do 12.04 Autor: ~Kuba [109.95.146.*]
    To w jaki dzień trzeba to wykupić i czy to jest dobry pomysl
  • Re: do 12.04 Autor: ~Xawery [5.173.137.*]
    a więc zostały 3 dni handlu aby mieć prawo do zakupu pp
  • Re: do 12.04 Autor: ~Kevin [31.61.167.*]
    Dzięki za wyjaśnienie ! Pozdrawiam
  • Re: do 12.04 Autor: ~Pytanie [89.64.108.*]
    Dziękuję za odpowiedź, niespodziewalem sie że ktoś tutaj odpowie tak merytorycznie
  • Re: do 12.04 Autor: ~PL [185.151.116.*]
    Czyli jeżeli posiadam 50k akcji i trzymam to na długi termin kilkuletni a możliwe że chciał bym dokupić to jak to wygląda bo nie jestem w temacie.
[x]
BRAS -0,47% 0,21 2026-06-24 09:56:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.