REKLAMA

Wałęsa chce wyjaśnienia sprawy "Bolka"

2016-01-10 15:40
publikacja
2016-01-10 15:40

Były prezydent wystosował do gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej pismo, w którym prosi o zorganizowanie spotkania "udzielających się publicznie pisarzy i ekspertów od tak zwanego Bolka".  

fot. Piotr Guzik /

Miałby być wśród nich reżyser-dokumentalista Grzegorz Braun. Spotkanie miałoby być nagrywane, a Wałęsa chciałby odpowiadać na każdą wypowiedź zebranych osób.

Swą prośbę były prezydent uzasadnił troską o prawdę historyczną i trwającym w mediach "stalkingiem". Zdaniem Wałęsy, spotkanie to byłoby publicznym finałem sprawy tak zwanego Bolka.

Kilku działaczy "Solidarności", w tym Anna Walentynowicz i Andrzej Gwiazda, oskarżało Wałęsę, że był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Bolek". W 2000 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że Wałęsa złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, a w 2005 roku Instytut Pamięci Narodowej przyznał mu status pokrzywdzonego. Jednak w 2010 roku były major SB Janusz Stachowiak zeznał, że zarejestrował Wałęsę jako tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek".

IAR/Internet/Siekaj/buch

Źródło:IAR
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (73)

dodaj komentarz
~kola56-1956-1956
Bolku czego ty jeszcze szukasz?
~Krzych
Ato moj wierszyk dla pisowskich i kukizowych bab i dziadów którym przewodzi paranoiczny , zlosliwy człowieczek :
STARSZYZNA

Zamiast jeczeć i narzekać,
banialuki ciagle klepać,
paplać, gdy nikt nie chce słuchać
na spacarek zabrać wnuka.
Bliskich w ciszy mądrej wspierać.
Zejść z areny
Ato moj wierszyk dla pisowskich i kukizowych bab i dziadów którym przewodzi paranoiczny , zlosliwy człowieczek :
STARSZYZNA

Zamiast jeczeć i narzekać,
banialuki ciagle klepać,
paplać, gdy nikt nie chce słuchać
na spacarek zabrać wnuka.
Bliskich w ciszy mądrej wspierać.
Zejść z areny , stanąć z boku
by nie robić sztucznie tłoku.
Chwalić młodych, gdy działają
odpowiadać, gdy pytają.
Wtedy starość co przychodzi
zamiast dziada mędrca zrodzi.

Pozdrawiam Krzych
~Grzechu_comeback
nie przykładaj SWOJEJ MIARY do innych. Baba i dziad to też człowiek, obywatel, którego szanować trzeba. Twoja platformiana narracja już dawno się zdezaktualizowała. Nikt nikomu nie przewodzi. Idzie po WAS koalicja i demokratyczny głos Narodu w szerokim spektrum wykształcenia i wieku jak również z różnych obszarów geograficznych.nie przykładaj SWOJEJ MIARY do innych. Baba i dziad to też człowiek, obywatel, którego szanować trzeba. Twoja platformiana narracja już dawno się zdezaktualizowała. Nikt nikomu nie przewodzi. Idzie po WAS koalicja i demokratyczny głos Narodu w szerokim spektrum wykształcenia i wieku jak również z różnych obszarów geograficznych. Tego wszystkiego nawet WSI24 trudno było ukryć w gorącym wieczorze wyborczym.....
Koniec ośmiorniczek chlania wińska i ciepłych posadek "po konkursach" lukratywnych kontrakcików dla żon ministrów itd itp. KONIEC BOLKÓW i innych ubeckich intryg.
~Grzechu_comeback
Gdzie są dokumenty cudownie zniknięte z kancelarii prezydenckiej??? Myszy zeżarły? Pewnie te same. które w końcówce lat 80tych wieku XX miały taki sam apetyt.
BOLEK BÓJ SIĘ BOGA!
~Grzechu_comeback
ODPOWIEDZI SĄ W DOKUMENTACH nie na języku BUFONA i BAJKOPISARZA.
to jakieś jaja? Miał być proces w sprawie książek, które powstały w oparciu o DOKUMENTY i..... nie było! A dlaczego? Bo wtedy, trzeba pochylić się nad dokumentami. Wałęsa chciałby zrobić "tokszoł" w stylu bitwy w kisielu i będzie słowo
ODPOWIEDZI SĄ W DOKUMENTACH nie na języku BUFONA i BAJKOPISARZA.
to jakieś jaja? Miał być proces w sprawie książek, które powstały w oparciu o DOKUMENTY i..... nie było! A dlaczego? Bo wtedy, trzeba pochylić się nad dokumentami. Wałęsa chciałby zrobić "tokszoł" w stylu bitwy w kisielu i będzie słowo przeciwko słowu.
Warto by wspomnieć JAK została przeprowadzona decyzja lustracyjna i w oparciu o co!
A potem biadolić, że przecież "nie okłamał".
~p23
Panie disco-bolo, nikt już nawet nie chce Ciebie oglądać i słuchać, zawiodles wszystkich oprócz tych, z którymi się ulozyles.odejdź w zapomnienie.nie chcemy już , żebyś się rozpoczął z dobra i zła, które wyrzadziles.nic id ciebie nie chcemy.wyjdź i zgasić światło.
~mixi
byłeś bolkiem i nadal nim jesteś pachołku komuny
~miro
bolek z szechterem biegali do archiwum robic czystki, no i teraz są "wielkimi autoretytami"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki