REKLAMA

Resort finansów powołuje Zespół Zarządzania Kryzysowego w Systemie Finansowym

2020-12-14 08:10
publikacja
2020-12-14 08:10

Minister Finansów powołuje Zespół Zarządzania Kryzysowego w Systemie Finansowym, który ma reagować w przypadku wystąpienia przesłanek związanych z zagrożeniem stabilności krajowego systemu finansowego - podano w zarządzeniu ministra.

Resort finansów powołuje Zespół Zarządzania Kryzysowego w Systemie Finansowym
Resort finansów powołuje Zespół Zarządzania Kryzysowego w Systemie Finansowym
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

"Powołuje się Zespół Zarządzania Kryzysowego w Krajowym Systemie Finansowym w Ministerstwie Finansów, zwany dalej „Zespołem”, w celu zapewnienia sprawnego i skutecznego zarządzania kryzysowego, w zakresie właściwości Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, w przypadku wystąpienia uzasadnionych przesłanek związanych z zagrożeniem stabilności krajowego systemu finansowego" - napisano.

Przewodniczącym Zespołu zostanie członek kierownictwa Ministerstwa Finansów sprawujący merytoryczny nadzór nad zadaniami realizowanymi przez Departament Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Obecnie jest to wiceminister Piotr Nowak.

"Do zadań Zespołu należy planowanie i koordynowanie wewnątrzresortowych działań antykryzysowych oraz współpraca z instytucjami sieci bezpieczeństwa finansowego, w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia dla stabilności krajowego systemu finansowego" - napisano.

Piątkowy Komitet Stabilności Finansowej podzielił ocenę zagrożeń dla systemu finansowego wynikających z doświadczanego w gospodarce szoku pandemicznego.

Jako główne źródło ryzyka Komitet uznaje obniżoną zyskowność banków, do której obecnie przyczyniają się potencjalne straty kredytowe, jakie mogą odnotować banki w związku ze skutkami pandemii COVID-19. Ponadto, Komitet zwrócił uwagę na słabość niektórych instytucji i możliwość wystąpienia efektu zarażania pozostałych uczestników rynku. (PAP Biznes)

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
men24a
Hihi , dewizy im rosną , deficyt tylko 13 mld i co mamy? Powstaje zespół zarządzania kryzysowego nad finansami państwa hahaha
A potem chłop z Podkarpacia się dziwił że gdy w Grecji zabrakło na wypłaty socjalu nagle dług się podwoił i obwiniał za to Niemców hahahahahahshahahahahahahahaha
dziki_losos
Już to widzę. Przychodzi kryzys, a zespół pyta "To o ile obniżamy stopy, o 0.5pp czy od razu o 1pp?". Polska konserwatywna polityka monetarna nie potrafi niestety sobie radzić z kryzysem, a tylko za nim podążać.
anty12
TO kokrytko powolane jest do tego zeby kolesie MAteuszka z bankow mieli na kochanki i Mercedesy za milion zl oty. Wiecei co to znaczy ? Zalegalizowali wariant cyprysjki i grecki. Kto trzyma pieniedze w banku to moze powinien je szybko wycofac.
anty12
Tak plakali ze im malo no to Mateuszek powolal do zycia nowe korytko :D TA skur wladza nie zna wstydu i ograniczen. Wincyj urzednikow, wincyj. Mateuszku z pustego to nawet Salomon nie naleje. Jak tam wasi ulubieni disco polowcy ? Dostali po kika milionow na glowe ?
antek10
Pewnie ten młody szczylu od przebranżowienia pozatrudnia swoją familię. Tam każdy fachowiec wyuczony z tvpis że banki to krwiopijcy narodu a unia ciemięży Polskę.
antek10
Pisiory wydoili banki do zera i teraz mają posadki w zespole kryzysowym
loool
Najwazniejsze ze celebryci dostali wlasnie po pare baniek czy znajomy krolika co sprząta szpital na narodowym za banke miesiecznie przy 50 pacjętach. Takich jest duzzo wiecej. Teraz trzeba inflacją splacić długi.
dlaczego_nie
Inflacja to najmniejszy problem

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki