REKLAMA

CI Games wyda nowego „Snipera”?

Adam Hajdamowicz2018-08-10 14:31redaktor Bankier.pl
publikacja
2018-08-10 14:31
CI Games wyda nowego „Snipera”?
CI Games wyda nowego „Snipera”?
fot. CI Games / / youtube.com

Producent gier CI Games złożył wniosek o rejestrację znaku towarowego „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Wszystko zatem wskazuje na to, że spółka jednak nie zrezygnuje z kontynuacji serii.

2 sierpnia CI Games złożyło wniosek do urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) o zarejestrowanie znaku towarowego "Sniper Ghost Warrior Contracts". Prawdopodobnie studio wyda zatem kolejną część serii (lub przynajmniej dodatek), która najpierw wyniosła CI Games na szczyt, a później o mało ich nie pogrążyła (nieudana trzecia część gry).

fot. / / EUIPO

Informacja taka może być sporym zaskoczeniem. Spółka dopiero co ogłaszała bowiem strategiczną restrukturyzację, która doprowadziła m.in. do znacznego zmniejszenia zespołu deweloperskiego. Już od ponad roku CI Games zapowiada natomiast zmianę strategii i rozpoczęcie wydawania szerszej gamy gier z wyraźnym cięciem kosztów. Powiedziano nawet wyraźnie, że spółka rezygnuje z produkcji dużych gier klasy AAA i koncentrację na mniejszych projektach „opartych o niższe budżety promocyjne oraz zrównoważone budżety marketingowe”.

Wszystko do tej pory wskazywało zatem na pożegnanie się z serią „Snipera” na dobre. Co zatem mogło skłonić zarząd do zmiany decyzji? Być może, mimo wszystko, nie najgorsza sprzedaż trzeciej części gry. Choć wydawało się, że „Sniper Ghost Warrior 3” może być kompletną klapą, to sprzedaż tej produkcji już kilka miesięcy temu przekroczyła milion sztuk. To, co zatem miało dobić spółkę, prawdopodobnie daje jej jednak obecnie nieco zarobić. Nie jest także pewne, czy będziemy mieli do czynienia z całkowicie nową grą, być może pojawi się wyłącznie do niej dodatek. Z pewnością kosztowałby on spółkę sporo mniej i mógłby się dzięki temu wpisać w strategię tworzenia nieco tańszych produkcji.

Wczoraj akcje CI Games zdrożały natomiast aż o 25,8 proc. i głównej tego przyczyny upatruje się właśnie w nadziejach na nową produkcję. Kurs spółki znalazł się tym samym na najwyższym poziomie od września 2017 r. Dziś spółka doświadcza z kolei pewnej korekty, nie ominęła ona jednak także innych liczących się producentów gier na GPW.

fot. / / Bankier.pl

Samo CI Games z kolei całkowicie milczy na temat ewentualnej nowej gry. Inwestorom i graczom pozostaje zatem wyłącznie spekulacja. Nie można wykluczyć, że czegoś więcej będzie się można dowiedzieć podczas zbliżających się targów Gamescom, które rozpoczną się już 21 sierpnia 2018 roku. To, czy rzeczywiście spółka coś tam pokaże, jest jednak kompletną niewiadomą.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
nostromo25
Na samo wspomnienie nowego Snipera kurs bedzie mial wodospad.
_emisariusz
Nie zdziwiłbym się gdyby to była gra mobilna na licencji snipera. Generalni CIG nie powinno się brać za nowego snipera póki nie wypuści w międzyczasie coś wartego uwagi. Najpierw muszą zmyć plamę po poprzedniej części.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki