Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Zakładając nowe konto lub wnioskując o kredyt warto poszukać promocji bankowych. Najlepsze promocje pozwalają znacząco obniżyć koszty kredytowania lub skorzystać z konta osobistego na preferencyjnych warunkach. Z kolei promocje lokat umożliwiają dostęp do lepszych stawek oprocentowania.

Produkty bankowe – podobnie jak towary w sklepach – bardzo często objęte są promocjami. Dotyczą one kont, lokat, kart płatniczych, kredytów gotówkowych i hipotecznych. Opłaca się z nich korzystać, bo przynoszą wymierne korzyści. Dzięki nim możemy korzystać z tańszych kredytów, kart kredytowych, nie musimy płacić za konto, a nasze oszczędności objęte są lepszą stawką niż w standardowej ofercie. Promocje nie trwają jednak cały czas, więc warto uzbroić się w cierpliwość i polować na okazje.

Promocje bankowe - lokaty, karty kredytowe, konta, okazje   Promocje bankowe - lokaty, karty kredytowe, konta, okazje (YAY Foto)

Promocje kredytów gotówkowych

Jednym z najczęściej promowanych produktów są kredyty gotówkowe. Zazwyczaj promocja kredytu gotówkowego obejmuje niższą stawkę oprocentowania lub obniżoną prowizję za przyznanie. Czasami w ramach promocji banki pozwalają też na zaciągnięcie kredytu bez dodatkowych ubezpieczeń. Jeśli planujemy zakupy mebli czy artykułów RTV lub AGD warto sprawdzić, czy w danej sieci handlowej nie ma akurat promocji na kredyty ratalne. Zdarzają się sytuacje, że bank pozwala skorzystać z nieoprocentowanego kredytu (RRSO 0 proc.). W zamian pozyskuje bowiem dane osobowe i liczy na to, że później uda się sprzedać klientowi kolejne produkty. Tym razem już ze standardową stawką.

Promocje lokat i kont oszczędnościowych

Równie często można spotkać się z promocjami produktów oszczędnościowych – zwłaszcza lokat terminowych. Banki używają lokat jako wabików na nowych klientów. Dlatego w ramach promocji oferują znacznie wyższe stawki niż w standardowej ofercie. W zamian chcą jednak, by klient spełnił dodatkowe warunki – założył konto osobiste lub wpłacił do banku nowe środki. Trudno jest znaleźć promocyjne lokaty bez dodatkowych warunków, ale nie jest to niemożliwe. Czasami banki potrzebują dodatkowego kapitału na rozkręcenie akcji kredytowej i ściągają z rynku pieniądze. Wówczas proponują wyższe stawki nawet dla lokat, które nie są objęte dodatkowymi warunkami.

Promocje kredytów hipotecznych

Promocje kredytów hipotecznych obejmują marżę, opłaty przygotowawcze i ubezpieczenia. Ponieważ kredyt zaciągany jest na wiele lat, warto dokładnie przestudiować warunki oferty. Zdarzają się bowiem promocje, które są tylko pozorne. Bank obniża jedną opłatę, by podnieść inną. Warto dokładnie przyjrzeć się ubezpieczeniem, bo one znacząco podnoszą koszt sfinansowania nieruchomości.

Promocje kart kredytowych

Promocje obejmujące karty kredytowe dotyczą głównie opłat za obsługę karty i oprocentowania. Bank może nam zaproponować kartę za darmo, ale z reguły taka oferta dotyczy tylko pierwszego roku. Później pojawiają się standardowe opłaty. Karta może być nadal za darmo, ale wówczas trzeba z niej aktywnie korzystać. W środowisku niskich stóp procentowych rzadziej spotykamy promocje polegające na obniżeniu oprocentowania kredytów w karcie. Banki kuszą jednak możliwością rozłożenia większych zakupów wykonanych kartą na równe, nieoprocentowane raty. Warto jednak dokładnie sprawdzić warunki takiej promocji, bo często w zamian za nieoprocentowany kredyt pobierają wysoką prowizję za rozłożenie transakcji na raty.

Promocje kont osobistych i zarabianie na bankach

W promocji znajdziemy też konta osobiste. Zazwyczaj promocja obejmuje obniżone opłaty za korzystanie z rachunku i karty debetowej. Czasami banki płacą za założenie konta osobistego – środki wypłacane są wprost na rachunek nowego klienta. Można też znaleźć w promocji dodatkowe usługi do kont, np. assistance czy moneyback. Umiejętne korzystanie z promocji kont osobistych pozwala zyskać dodatkowe środki. Tak zwani łowcy promocji, czyli wyjadacze wisienek, potrafią co miesiąc zarobić nawet kilkaset złotych. Cała sztuka sprowadza się do tego, by spełniać postawione przez banki warunki, zgarniać nagrody i sprytnie lawirować między ofertami.

Przeczytaj także: Czym kierować się przy wyborze darmowego konta internetowego?


2020-05-15

Inflacja: jak inflacja w Polsce wpływa na Twój portfel?

Część terminów używanych przez ekonomistów wydaje nam się obca lub wręcz kompletnie nieprzydatna. Inaczej jest z inflacją, która w znaczącym stopniu wpływa na nasze codzienne życie.

2020-03-02

Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na regularne oszczędzanie

Oszczędzanie to coś, co już dziś może zacząć praktycznie każdy. Dowiedz się, jak zacząć oszczędzać, i poznaj sprawdzone sposoby, które ci to ułatwią!

2020-02-03

BFG. Co daje Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Wiele osób obawia się o to, co stanie się z ich środkami w przypadku bankructwa banku. Pieniędzy nie należy jednak składować w skarpecie – o bezpieczeństwo dba Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokaty krótkoterminowe - rodzaje, oferty banków, ranking

Lokaty krótkoterminowe to depozyty o okresie nieprzekraczającym kilku miesięcy. Najpopularniejsze terminy lokat krótkoterminowych to miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące. Ale banki oferują także lokaty na znacznie krótsze terminy np. 1 dzień.

Lokaty terminowe - rentierskie, długo- i krótkoterminowe. Informacje

Część banków proponuje swoim klientom lokaty rentierskie. Są to długoterminowe lokaty oszczędnościowe, które różnią się od standardowych depozytów tym, że odsetki wypłacane są w trakcie trwania umowy.

Lokaty internetowe - z kontem i bez konta. Oferty lokat online

Lokaty internetowe dostępne są w dwóch wariantach – z kontem osobistym i bez konta. Osoby, które zdecydują się założyć lokatę internetową z kontem, mogą liczyć na nieco lepsze oprocentowanie depozytu.

Lokata dla dziecka - jakie są lokaty dla dzieci i jaką wybrać?

Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłość dziecka już od jego najmłodszych lat. Tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które umożliwiają systematyczne odkładanie środków pieniężnych. Jednym z nich jest lokata dla dziecka.