SMART > Poradniki > Pieniądze na dowolny cel > Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska (BZ WBK) – warunki oferty
   Aktualizacja:

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska (BZ WBK) – warunki oferty

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) może sfinansować dowolny cel. Wysoka kwota maksymalna i długi okres kredytowania to niektóre z cech tego produktu. Bank nie wymaga od klienta założenia konta bankowego ani podpisania umowy ubezpieczenia, jednak posiadacze ROR mają możliwość otrzymania kredytu bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska (BZ WBK) – warunki oferty
Spis treści
więcej Ikona strzałki

Ile można pożyczyć w Santander Bank Polska (BZ WBK) i na jak długo?

Santander Bank Polska (BZ WBK) przygotował kredyt gotówkowy dla klientów, którym zależy na długim okresie kredytowania. Oferta może przyciągnąć uwagę kredytobiorców również ze względu na wysoką kwotę maksymalną.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska (BZ WBK) – podstawowe parametry kredytu 

Parametr

Wartość parametru

Kwota kredytu

1 000 - 300 000 zł

Minimalny okres kredytowania

3 miesiące

Maksymalny okres kredytowania

120 miesięcy (10 lat)*

*Dotyczy kredytu dla osób wykonujących wolny zawód lub posiadających umowę o pracę na czas nieokreślony. Pozostałe okresy kredytowania: 

- 96 miesięcy - umowa na czas określony, umowa zlecenie, emerytura, renta, 

- 84 miesiące - działalność gospodarcza, 

- 72 miesiące - pozostałe umowy. 

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku.

Stali klienci Santander Bank Polska (BZ WBK) mogą ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt gotówkowy – jak złożyć wniosek?

Wniosek o kredyt można złożyć trzema metodami:

 • przez bankowość elektroniczną – opcja dla obecnych klientów banku. Po otwarciu odpowiedniej zakładki, bank przedstawi użytkownikowi kwotę maksymalną pożyczki na podstawie historii rachunku bankowego,
 • przez telefon – w wypełnieniu wniosku pomoże klientowi doradca. W trakcie rozmowy przedstawi wstępną decyzję. Umowę będzie można podpisać w wybranym oddziale,
 • w placówce Banku Zachodniego WBK – w trakcie wizyty doradca poinformuje klienta o decyzji kredytowej. Umowę będzie można podpisać od ręki.

Czytelnicy portalu Bankier.pl mogą również skorzystać z formularza kontaktowego, który można znaleźć po kliknięciu w baner „Wnioskuj o ten kredyt”. Doradca oddzwoni na podany numer telefonu i przedstawi ofertę.

Dla kogo kredyt w Santander Bank Polska (BZ WBK)?

Skorzystać z oferty kredytu gotówkowego Santander Bank Polska (BZ WBK) mogą klienci, którzy:

 • ukończyli 18. rok życia,
 • mieszkają na terenie Polski,
 • osiągają stałe, możliwe do udokumentowania dochody,
 • posiadają odpowiednią zdolność kredytową.

O kredyt można wnioskować wraz z drugą osobą. W takiej sytuacji warunki otrzymania finansowania są sprawdzane dla każdego z kredytobiorców. 

Ile kosztuje kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska?

Oprocentowanie oraz prowizja to podstawowe koszty, z którymi musi liczyć klient, decydując się na kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska (BZ WBK). Ich wysokość jest zależna od różnych czynników.

Wysokość oprocentowania jest podyktowana zdolnością kredytową klienta oraz stopniem ryzyka kredytowego, z jakim bank musi się liczyć udzielając klientowi pożyczki. Te same czynniki mają również wpływ na okres kredytowania. Stopa procentowa, która obejmuje kredyt jest stała dla kredytów udzielonych na nie dłużej niż 24 miesiące. Dla zobowiązań z dłuższym terminem spłaty obowiązuje zmienna stopa procentowa.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska (BZ WBK) – oprocentowanie

Oprocentowanie 

13,99 proc.

Prowizja

9,99 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji otrzymanych od banku. 

Prowizja jest pobierana w momencie udzielenia kredytu. Santander Bank Polska (BZ WBK) przewiduje możliwość jej kredytowania. W tym wypadku kwota pożyczki zostanie pomniejszona o wysokość prowizji. Klient, który się zdecydował na taką opcję, musi ująć koszty związane z prowizją we wnioskowanej kwocie kredytu.

Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Składka pobierana przez Santander Bank Polska (BZ WBK) zależy od wieku klienta, oceny ryzyka, a także długości okresu kredytowania. Ubezpieczenie naliczane jest jednorazowo od kwoty kredytu z uwzględnieniem prowizji.

Dodatkowe koszty pojawić się mogą przy podpisywaniu aneksu do umowy. Za wcześniejszą spłatę kredytu Santander Bank Polska (BZ WBK) nie pobiera opłat.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska (BZ WBK) – informacje dodatkowe

 • Kredyt można spłacić za pomocą rat równych lub rat malejących
 • Konto osobiste w Santander Banku Polska nie jest warunkiem otrzymania kredytu, jednak posiadacze rachunków w banku (dostępne np. Konto Santander) mogą ubiegać się o kredyt bez konieczności dostarczenia zaświadczenia o osiąganych dochodach.
 • Zabezpieczeniem kredytu są dochody osiągane przez klienta, jednak bank może wymagać dodatkowego prawnego zabezpieczenia.
 • Dla zainteresowanych dostępne są wakacje kredytowe - łączny pokres karencji nie może przekroczyć 6 miesięcy. 

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 19,08% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 45 365,04 zł, całkowita kwota do zapłaty 80 088,03 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 13,99% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 4,50% i marży banku w wysokości 9,49 p.p.), całkowity koszt kredytu 34 722,99 zł (w tym: prowizja 5 034,96 zł, odsetki 29 688,03 zł), umowa zawarta na okres 86 miesięcy, 85 miesięcznych rat równych w kwocie 931,72 zł, ostatnia rata 891,83 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.04.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Wysokość rat i odsetki Kalkulator pożyczek gotówkowych Bankier.pl

Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2024-02-28
Miniatura

Co grozi za opóźnienia w spłacie kredytu do 30 dni?

Konsekwencje finansowe i prawne za opóźnienia w spłacie kredytu do 30 dni wpływają negatywnie na Twoją reputację, jako kredytobiorcy. Bank z pewnością zareaguje, co w następstwie może skutkować naliczeniem odsetek karnych, windykacją, a nawet wypowiedzeniem umowy. Co więcej, zwłoka w spłacie rat może utrudnić starania o kredyt w przyszłości.

2024-02-21
Miniatura

Co to jest BIK? Biuro Informacji Kredytowej a akceptacja wniosku kredytowego

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej to ważna instytucja w polskiej branży kredytów i pożyczek. W BIK-u znajdują się istotne informacje dotyczące milionów Polaków. Przyjrzyjmy się więc dokładniej temu, co to jest BIK. Ta wiedza jest przydatna podczas aplikowania o kredyty, a także w innych sytuacjach. Skorzystanie z usług BIK może bowiem zwiększyć poziom twojego bezpieczeństwa finansowego.

2024-02-16
Miniatura

Szybki kredyt na PIT. Jak uzyskać pożyczkę na deklarację podatkową?

Podstawowym celem deklaracji podatkowej jest rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Ten dokument sprawia jednak, że możliwy do osiągnięcia staje się szybki kredyt na PIT. Jaka jest jednak specyfika tego sezonowego produktu kredytowego? Ile można pożyczyć przez kredyt na PIT i czy aby na pewno jest to opłacalne?

Zaświadczenie o zarobkach: kiedy będzie potrzebne?

Przedłożenie zaświadczenia o zarobkach jest czynnością, która może otworzyć drzwi do wielu możliwości uzyskania kredytów i pożyczek, ale także do koniecznych spraw urzędowych. Przyjrzymy się bliżej, kiedy i dlaczego jest ono potrzebne. Co powinno zawierać zaświadczenie tego typu oraz jakie różnice dzielą je od innych dokumentów związanych z zatrudnieniem.

Kredyt a praca na umowę zlecenie

Praca na umowie zlecenie nie stanowi przeszkody przy staraniach o kredyt hipoteczny lub gotówkowy. Takie zatrudnienie wiąże się jednak z koniecznością uzyskania dłuższego stażu pracy niż ma to miejsce w przypadku umowy o pracę, aby bank w ogóle uwzględnił je jako źródło dochodu. Co jeszcze warto wiedzieć o staraniach o kredyt przy pracy na zlecenie? Podpowiadamy!

Postanowienia noworoczne na 2024. Lista pomysłów

Rok 2024 będzie rokiem niezwykłym. Tak, jak każdy następny rok powinien być bardziej niezwykły od poprzedniego. Grudzień to czas przygotowywania postanowień noworocznych. Podpowiemy Ci, jak sprawić, by były konkretne i jak zwiększyć szanse ich realizacji. A także być może doprowadzić do długofalowej zmiany nawyków.

Co to jest ryzyko kredytowe? Pigułka informacji

Ryzyko kredytowe to nie tylko temat dla analityków w banku, wykładowców i studentów. Jeśli zamierzasz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, hipoteczny lub inwestycyjny to warto wiedzieć, co w trawie piszczy. W tym wypadku, co to jest i jakie ma znaczenie ryzyko kredytowe na decyzję banku.