Skorzystaj z pomocy eksperta

Dziękujemy!


Kredyt dla każdego jest ofertą, która charakteryzuje się niewielkimi wymogami stawianymi klientowi, co powoduje, że skorzystać z niego może szerokie grono osób. Oferta nie wymaga od klienta zakładania ROR-u ani korzystania z ubezpieczeń. Dostępny już od 500 zł, ale klient może zaciągnąć kredyt na znacznie większą kwotę.

AKTUALIZACJA 06.08.2018 r. 

Kredyt dla każdego został wycofany z oferty banku. 

Kredyt gotówkowy w eurobanku – Kredyt dla każdego – warunki udzielenia i spłaty Kredyt gotówkowy w eurobanku – Kredyt dla każdego – warunki udzielenia i spłaty (fot. Szymon Laszewski / FORUM)

Kredyt dla każdego – na co może być przeznaczony?

Kredyt dla każdego może być przeznaczony na dowolny cel. Bank zastrzega jedynie, że środki nie mogą być wykorzystane w żadnym celu związanym z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Ile można pożyczyć w eurobanku i na jak długo?

Kwota minimalna kredytu to już 500 zł. Jest to jeden z niższych progów minimalnych na rynku, dlatego klienci, którzy potrzebują niewielkiej sumy mają taką możliwość. Kwota maksymalna Kredytu dla każdego wynosi 120 000 zł. Zgoda współmałżonka jest wymagana dla kredytu powyżej 50 000 zł. Bez zaświadczenia o dochodach można pożyczyć do 4 000 zł. Kredyt nie wymaga ustanowienia zabezpieczeń.

Pożyczkę można spłacić już w 3 miesiące od jej zaciągnięcia. Spłatę można rozłożyć na maksymalnie 108 rat, czyli 9 lat.

Dla kogo Kredyt dla każdego w eurobanku?

Eurobank zgodnie z nazwą kredytu akceptuje wiele źródeł dochodów. Należą do nich między innymi: 

  • umowa o pracę,
  • emerytura, zasiłek przedemerytalny,
  • renta, 
  • działalność gospodarcza
  • umowa cywilno-prawna, umowa najmu czy dzierżawy.

Minimalna kwota dochodu wynosi 380 zł. Aby poprawić badaną przez bank zdolność kredytową lub zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu, można połączyć swoje dochody – bank dopuszcza zaciagnięcie kredytu ze współkredytobiorcą. Dopuszczalne jest podpisanie umowy przez maksymalnie 2 osoby.

Kredyt gotówkowy – jak złożyć wniosek?

Złożyć wniosek w banku można na dwa sposoby

  • pierwszym z nich jest wizyta w oddziale, w którym od ręki można podpisać umowę po zbadaniu zdolności kredytowej przez doradcę. Pieniądze zostaną przekazane na konto osobiste, ale nie musi być ono założone w eurobanku.
  • druga metoda jest dostępna dla klientów, którzy posiadają konto osobiste w eurobanku (np. Konto active, Konto prestige lub Konto na co dzień) wraz z dostępem do bankowości internetowej. Po zalogowaniu się na swoje konto, wypełnieniu formularza oraz kwoty i okresu kredytowania, klient otrzyma umowę w postaci elektronicznej, do której akceptacji wymagane będzie potwierdzenie tokenem lub hasłem otrzymanym w SMS-ie. Bank deklaruje, że środki zostaną przekazane na konto, z którego dokonano aktywacji w ciągu kilku minut.

Czytelnicy portalu Bankier.pl mają możliwość skorzystania z formularza za pomocą którego w nie wymagający ponoszenia dodatkowych opłat sposób można się skontaktować z doradcą, który przygotuje ofertę.

Ile kosztuje Kredyt dla każdego w eurobanku?

Oprocentowanie nie jest zależne od innych czynników. Stawka jest taka sama zarówno dla niskich, jak i wysokich kwot kredytu. Nie ma na nią wpływu również okres kredytowania. 

Natomiast prowizja od udzielenia kredytu jest uzależniona od liczby rat i od kwoty, która klientowi zostanie przekazana.

Poniższa tabela przedstawia wartości minimalne i maksymalne oprocentowania oraz prowizji dla nowych klientów. Informacje zostały przekazane portalowi Bankier.pl przez bank.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Kredyt dla każdego w eurobanku - wysokość oprocentowania i prowizji dla nowych klientów

Oprocentowanie

8,50 proc.

Prowizja

Od 6,80 do 19,70 proc.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Niektóre czynności przy Kredycie dla każdego obarczone są opłatami.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Kredyt dla każdego w eurobanku – najważniejsze opłaty dodatkowe

Czynność

Opłata

Opłata za sporządzenie odpisu umowy na wniosek klienta

50,00 zł

Opłata za udzielenie wakacji kredytowych na wniosek klienta

9,50 zł

Opłata za zmianę dnia spłaty raty na wniosek klienta

20,00 zł*

*brak opłat dla pierwszej zmiany w danym roku kalendarzowym

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Bank nie wymaga od klienta założenia konta osobistego, dlatego klient nie musi się liczyć z kosztami związanymi z prowadzeniem konta osobistego. Eurobank przygotował ofertę kredytu gotówkowego dla osób, które mają zamiar założyć w eurobanku rachunek bankowy – Tani kredyt z kontem, w ramach którego można liczyć na korzystniejsze warunki cenowe.

Kredyt dla każdego w eurobanku – informacje dodatkowe

Wakacje kredytowe – eurobank umożliwia zawieszenie spłaty kredytu już po spłaceniu pierwszych 6 rat. Aby z nich skorzystać, należy wysłać do banku wniosek co najmniej 3 dni przed terminem spłaty raty, która miałaby zostać odsunięta w czasie. Skorzystanie z tego przywileju po raz kolejny jest możliwe po upłynięciu 12 miesięcy od poprzedniego odroczenia spłaty. Wakacje kredytowe wydłużają okres spłaty kredytu. Opłata za ich udzielenie wynosi 9,50 zł.

Istnieje możliwość zawnioskowania o dodatkowe środki w trakcie trwania umowy.

Kredyt spłacany jest w ratach równych. Klient posiada możliwość wyboru dogodnego dla niego dnia w miesiącu stanowiącego termin spłaty kolejnych rat. Co więcej, raz do roku może go zmienić bez dodatkowych opłat.

Spłata kredytu bez prowizji obejmuje oddziały oraz wpłatomaty.

przewiń, aby zobaczyć całą tabelę
przewiń, aby zobaczyć całą tabelę

Kredyt dla każdego w eurobanku – zalety i wady

Zalety

Wady

Oprocentowanie stałe odporne na wahania stóp procentowych

Odpłatne wakacje kredytowe

Brak konieczności posiadania rachunku bankowego w eurobanku

Konieczność podpisania umowy przez nowych klientów w oddziale banku

Możliwość złożenia wniosku przez posiadaczy konta osobistego bez wychodzenia z domu

Wymagana zgoda współmałżonka dla kredytu od 50 000 zł

Możliwość skorzystania z oferty przez osoby zatrudnione w oparciu o umowy cywilno-prawne

Niska kwota minimalna kredytu

Możliwość przyznania przez bank dodatkowej kwoty kredytu w trakcie jego trwania

 

Brak konieczności ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia

 

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl

Kredyt dla każdego wydaje się atrakcyjną ofertą z wieloma zaletami. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie chcą zakładać kolejnego konta w banku, chcą pożyczyć niewiele lub przewidują, że mogą ich czekać w przyszłości kolejne wydatki.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 27,53%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 14 100 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 471,13 zł, oprocentowanie stałe 10,00%, całkowity koszt kredytu 8371,13 zł (w tym: opłata przygotowawcza 100 zł, prowizja 2069,66 zł, odsetki 4084,22 zł, ubezpieczenie podstawowe 2117,25 zł), 48 miesięcznych równych rat w wysokości 458,59 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 458,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 02.10.2017 r. na przykładzie reprezentatywnym. Szczegóły, w tym Regulamin udzielania pożyczek i kredytów przez Euro Bank S.A., opłaty i prowizje, zakres ubezpieczeń oraz ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępne na eurobank.pl i w placówkach Euro Banku S.A.

Wysokość rat i odsetki Kalkulator pożyczek gotówkowych Bankier.pl
Skorzystaj z pomocy eksperta

2020-01-28

Najtańszy kredyt gotówkowy - gdzie najkorzystniej jest wziąć kredyt?

Wybór najtańszego kredytu gotówkowego nie zawsze jest łatwy. Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt? Żeby odpowiedzieć na to pytanie powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, jak długiego i dużego kredytu potrzebujemy.

2020-01-27

Wyprawka dla noworodka: co będzie potrzebne i skąd wziąć pieniądze?

Narodziny dziecka to ważne wydarzenie. Niestety, wiąże się również ze sporymi wydatkami. Jednym z pierwszych będzie przygotowanie wyprawki dla noworodka.

2020-01-23

Kredyt na dowód - kredyty na dowód bez zaświadczeń o dochodach

Kredyt na dowód znacznie ułatwia wnioskowanie o dodatkowe pieniądze w ramach oferty kredytów gotówkowych w banku i pożyczek w firmach pożyczkowych. Jak sama nazwa wskazuje, w oddziale banku wystarczy dowód do otrzymania kredytu gotówkowego.

Wynajem długoterminowy, leasing czy kredyt – co wybrać?

Zdobycie wymarzonego samochodu wcale nie musi oznaczać jego kupna. Rynek oferuje wiele opcji, w tym kredyt na samochód, leasing i wynajem długoterminowy.

Spirala zadłużenia – czym jest? Jak się z niej wydostać?

Piętrzące się zadłużenie stanowi poważne zagrożenie dla domowego budżetu. Kiedy kolejne kredyty i pożyczki przeznaczane są na spłatę poprzednich, mamy do czynienia ze spiralą zadłużenia.

Kredyt bez zdolności kredytowej - jak i gdzie dostać?

Posiadanie zdolność kredytowej jest podstawowym warunkiem otrzymania kredytu bankowego. Jeśli natomiast nie da się jej poprawić w krótki czasie, a potrzebujemy środków finansowych możemy skorzystać z oferty firm pożyczkowych.

Karta kredytowa - co to jest? Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt kredytowy – regularne spłaty zobowiązania pozwolą uniknąć naliczania odsetek, a termin, w którym należy uregulować wykorzystany limit kredytowy jest dłuższy niż miesiąc. Jak korzystać z kart kredytowych, żeby korzystać z darmowego kredytu?

Ikona informacji
poradniki